Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi bajuk a kis guppiaimnak? 4...

Mi bajuk a kis guppiaimnak? 4 hetesek és kezdenek elpusztulni. (szétnyílik a kopoltyújuk és lelassul az úszásuk a víz tetején) Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2015. márc. 3. 19:28
 1/3 anonim válasza:
Kérdés elég nagy az akváriumod a halak mennyiségéhez képest?Mert ez is probléma lehet.Válasz legalább száz literes akváriumot.legalább 2hetente cseréld a víz egy negyedét kb.20-25l száz literes akvárium esetén kisebbnél még hetente is szükség lehet rá.Ha módod van rá tegyél be élő növényzetet és alga evőket vagy csigákat.Nagyon fontos a megfelelő hőmérséklet mert túl alacsony hőfokú vízben tartott halak hamarabb megbetegszenek, továbbá ügyelj a rendszeres fertőtlenítésre erre ajánlom neked a Sera aquatan-t ez nagyon fontos!!Egyébként én is így jártam és sokáig kínlódtam velük míg rájöttem olcsóbb gagyi fertőtlenítőt vettem és nem váltotta ki a megfelelő védelmet ezért pusztultak el hamar úgy mint te nálad enyémek szintén ugyan úgy.Amúgy egyébként sem hosszú életűek.Remélem tudtam a válaszommal neked segíteni mert nekem ez vált be.
2015. márc. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az aquatan nem fertőtlenít, van benne metilénkék de csak 0.0002%, kálium szorbát, nátrium acetát, valamilyen szesz, edta a nehézfémekre, b vitamin van benne.


Persze jó az aquatan ha valami nincs rendben a csapvízzel, alapból a biológiai szűrés és a víztömeg lényegesebb, ha ez a kettő rendbe van, nem szabad elhullaniuk, persze az eledel is lényeges.

A kérdező leírása alapján nitrit mérgezésnek hangzik, gondozási hiba, vagy a biológiai szűrés nem jó.

2015. márc. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Neptun parakill turbót tettem a vizükbe,ezt ajánlották a dánióban. Úgy nèz ki használt mert azòta egy sem pusztult el,viszont azt mondták fogalmuk sincs mi bajuk lehet. Azèrt köszönöm a válaszokat.
2015. márc. 7. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!