Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A növénytápot adagolhatom...

A növénytápot adagolhatom naponta vagy elég hetente?

Figyelt kérdés
A flakonra az van írva, hogy elég hetente beönteni az akváriumba. De nem lenne jobb, ha elosztanám 7 napra, és minden nap adnék be egy kicsit?
2015. márc. 8. 18:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
2015. márc. 11. 16:43
 12/15 anonim ***** válasza:

Néztem már ezt a tápot, én keveset cserélek vizet, ezért nekem magas a kén tartalma, kálium sulfat lehet a kálium alap, abba sok a kén.

Amúgy rendszeres heti vízcsere mellett nem rossz táp, csalós az m/m% jelölés, gramm, mg, ppm, %, szokott lenni, a tropicalfish százszoros tömegarányt választott, így végül is jó a 9g /liter körüli kálium szint megállapításod.

Rendben van ez a táp.

2015. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hát majd meglátjuk :)
2015. márc. 11. 17:45
 14/15 A kérdező kommentje:

Most elkezdtem utána olvasni, és láttam fórumbejegyzést, ami 2014 nyári, hogy akkor tervezik bevezetni, meg lassan mások is kipróbálatják. Hát nekem már 2013-ban is volt ilyen tápom (vagyis hát ez még ugyanaz a flakon) :D De lehet csak a dátumozás van elcsúszva, bár ahogy nézem, vannak friss bejegyzések is, amiknél meg jó a dátum.

De azt olvasom, hogy ez is inkább komplex táp, mint a profito, olyan akváriumokba, amelyekben vannak halak is, nem adagolnak mellé macrotápokat.

Egyébként ugyanaz vagyok, aki ezt a kérdést is kiírta: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..

Ha esetleg eddig nem esett volna le abból, hogy mennyi plusz kommentet írok állandóan :D

Hétfőn hoztam bele 5 kis kalászhalat és egy amano garnélát. Meg kell őket zabálni :). Nagyon pici szájuk van, szóval a lemezes tápot nagyon össze kell morzsolni, hogy egyáltalán rájuk nézzenek. Holnap megpróbálkozom fagyasztott cyclopsszal is, az is elég aprószemű. Szóval a lényeg, hogy megy egyelőre "mellé" is kaja, amit nem esznek meg. Úgyhogy a macro tápozást napról napra csökkentem. A bolti ajánlás 1ml 20literhez naponta, ezt már most visszavettem 0,75-re. 0,5-ig lemegyek, aztán meglátjuk mi lesz így hosszabb távon.

2015. márc. 11. 18:25
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem mindig találom el kinek válaszolok éppen, van, hogy mikor ki írta a kérdést tudom.

Téged pont nem találtalak volna el.

Anonimba vagyok, de semmit nem ér, rögtön rá ismernek a %-omra, ha kérdést teszek fel akkor is szinte azonnal tudják mizu.


Mai kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..


A macrot majd látod, nehéz eltalálni az élőlények szennyezéséből, lehet kombinálni is, csak akkor utána kell számolni a nitrát szintnek, ne legyen a beadott 1-2 mg/liternél magasabb hetente.

A stabil táp lehet a garden, mellé meg pár csepp macros, a kálium nem ismeretes, hogy galibát csinálna, elvileg minden disznövény inkább kálium igényes.


Én kertészetben szinte mindennek N.P.K 10-5-28 műtrágyát adok, klórmentest, nem is nagyon találkoztam még olyan növénnyel, szántóföldi kultúrákon kívül aminek ne kálium túlsúlyos kellett volna.


Az emers kertbe is próbáltam csak péti sót, nem volt az igazi.

A ferticare 10-5-28 viszont tarol, akváriumi növények vannak benne, nincs hal, gerinctelen, igy próbálgattam, minden nap szórok bele 1 szemcsét.

2015. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!