Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy CO2 tartós tesztet...

Vettem egy CO2 tartós tesztet de csak Neptun Liqui Carbo-t használok. A teszt még mindig alacsony szén-dioxid szintet mutat. Adagoljak meg hozza ilyen folyadékot vagy ez nem fog változni mivel ez nem szén-dioxid?

Figyelt kérdés

2015. márc. 10. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivelhogy a CO2 vagy gáz, vagy szilárd, de pont hogy szublimál és nem megy folyékony halmazállapotba, az kapásból csak szénsav lehet. Mint ilyen egyensúlyi reakcióban bomlik majd vízre és szén dioxira, és kipárolog perceken belül. Mellesleg a növényeknek CO2 kell és nem szénsav. Ergó kalap sz.rt se ér, csak pénzkidobás. Ha bármiféle CO2 szintet akarsz növelni, akkor onan indul, hogy folyamatos adagolás pl tartályból, de az is addig tart amíg nyomod bele a gázt és nem tovább, mivel a víz 0,145 g/100 ml Co2-t tud megtartani standard körülmények között.
2015. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A liqui carbo és az összes többi hasonló készítmény ugyan a növényeknek készül, próbálja utánozni az oldott CO2 hatását, de ő maga nem CO2. Szóval CO2 tesztettel sosem fogod tudni kimutatni, akármennyit is nyomsz bele, hiszen nem azt tartalmaz.
2015. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem akartam így a szádba rágni, csak felületesen olvastam el a kérdésed. Látom végül is te is eljutottál erre a következtetésre.

Egyébként a liqui carboról én jókat olvastam, de ne adagold túl, csak annyit, amennyi a csomagoláson fel van tüntetve: 1 ml/50 liter

2015. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
A liqui carbo nem CO2, hanem glutáraldehid. Szerves szénforrás, amit a növények képesek a CO2 helyett hasznosítani, de amúgy köze nincs a CO2-höz. A tartósteszt sötétkéket fog mutatni, mert most gyakorlatilag a légkörrel van egyensúlyban az akváriumod.
2015. márc. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!