Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan oldjam meg a restartot...

Hogyan oldjam meg a restartot sikeresen?

Figyelt kérdés

Régebbi tagok lehet emlékeznek rám, alga gondokkal küzdöttem, most odáig fajult a dolog, hogy teljes restartot kell eszközölnöm. Elég érdekes (ecset) algáról van szó, de ez nem is lényeges egyelőre. A tervem az hogy a halakat valahogy kifogom (már itt bajban vagyok csigasügér lévén) majd átrakom egy ideiglenes akváriumba, addig amíg a régi helyüket kipucolom, fertőtlenítem(!). Majd a munkálatok végeztével visszatelepítem őket.


A kérdés: hogy tudnám úgy megoldani a dolgot hogy ez az algafaj teljesen eltűnjön és ne hurcoljam át az algaspórákat a régi akváriumból az ideiglenesbe, majd vissza ismét a kitisztított helyükre. A szűrőket is sajnos belepte tehát az is kifertőtlenítős lesz. Az aggodalmam az hogy a halak bőrén ürülékében meg maradhatnak az algaspórák, így gond nélkül átkerülhetnek az akváriumba, na meg a halhálóval is átjut valamennyi víz az ideiglenes helyre. Vagy ne vegyem ilyen komolyan a dolgot tisztítsam meg a sódert, szűrőt, tereptárgyakat, majd szüntessem meg a kiváltó okot (ami: a gyorsan növő növények hiánya) és telepítsem vissza a halakat?



2015. márc. 12. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet megszabadulni restartal az algától, képtelenség, jól látod a problémát: "szüntessem meg a kiváltó okot (ami: a gyorsan növő növények hiánya) "


Ennyi a történet, sügeres akvárium az algás és pont, viszont ez természetes jelenség, velejárója a sügerezésnek. Attól természetes egy sügeres akvárium, hogy van benne alga.

2015. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megtaláltam egy késést aminél írtam, alga spóra az mindenhol van.


Csináltam egy kísérletet, első komment: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..


Nehéz ügy ezt sügeresben elérni, volt szó a Pendulum92 fele növényes szűrőről, a nitrát, foszfát többlet okozhat ugyanolyan algásodást mint az ammónia.


A fenti linkben szereplő akva ma: [link]

[link]

nyoma nincs az ecset algának, sőt semmilyen alga nincs benne.

Ha kivenném a növényeket valószínű tele lenne ecset algával.

Sügeresben fenti nehéz ügy, a régi mondás él, vagy fejlődő növények, vagy alga, átmenet nincs.

2015. márc. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki hogy tegyél talajnak korallzuzalékot.


Én a brakkvizes akváriumomba amikor ecsetalgás növényt betettem, 2 hét mulva elfogyott róla az ecsetalga.

Bár abba az akváriumba só is volt, nem csak korallzuzalék, de nem tudom melyik összetevő nyírta ki az algát. Gyenge fény volt rajta.

2015. márc. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Én pl nem foglalkozok azzal, hogy ki mit mond vagy ír egy sügéres akvárium kinézetéről.:D Az enyémben sok növény van és ez egyáltalán nem zavaró tényező sőt. A víz tetejét sűrű tüskéshínár és májmoha borítja a köveket jávai és karácsony, ezen felül néhány tő anubiasz és vizikehely. Nyilván ehhez nagy akvárium kell de arányosan a csigasügéreknél is alkalmazható megoldás. Amúgy nálam is van alga csak nem burjánzik, kell is ,hogy valamennyi legyen.
2015. márc. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tanulságosak voltak a linkek, akkor az lesz hogy rakok bele gyorsan növő növényt, tudom kicsit ellent mond a sügereknek, de ha ez a megoldás akkor szívesen vállalom. Vallisneria spiralis tudomásom szerint gyorsan nő az megfelelő lenne, esetleg más tipp?

2015. márc. 13. 14:52
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Persze az is jó, de hatékonyság szempontjából a tüskéshínár és a mohafélék talán jobbak, bár ha jól érzi magát valamelyik növény (bármelyik) akkor az is teszi a dolgát és intenzíven nő, szaporodik. Van még egy-két megoldás, ha nem akarsz növényt a vízbe, pl én bambusztövet hajtattam de megfelel bármilyen nem mérgező vízkedvelő növény ezeknek csak a gyökere érjen a vízbe. Ezek elég hatékonyan elszívják a tápanyagokat az algák elől. Egy-két tipp, kukorica,nád és sásfélék, kálmos, rákvirág, stb. Mondjuk a legjobb egy élő mangrove beszerzése az nem annyira tájidegen.:D Persze egy kis többletmunkával jár igényesen elhelyezni, vagy elrejteni ezeket a növényeket, de aki szán rá időt és alkalmas rá az akváriuma megpróbálhatja.
2015. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha esetleg valakinél teljes vízcserét, talaj és szűrőtisztítást kell csinálnia erős fertőzés miatt és van hová tenni az állatokat akkor használhat hyperol tablettát. Növények mellett 50 liter/1db kb 3-4 nap( algairtásra) növény nélkül 3db is mehet mert így gyorsabb. Halakat is lehet gyógyítani vele de erre nem adok tanácsot én sem használom. Azt tudni kell, hogy mindent visz, utána úgy kell eljárni mintha új akváriumot indítanánk. Ezt tényleg csak végszükségletben használjuk, az előnye csak annyi, hogy nem kell kipakolni és külön lefertőtleníteni és kifőzni semmit.
2015. márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!