Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betegség után újrakezdés?

Betegség után újrakezdés?

Figyelt kérdés

Az újonnan indított akváriumomban végigment az úszórothadás. Nagyon szerettem volna őket, rengeteget olvastam, érdeklőttem, kivártam a 3 hetet, etettem a szűrőbacikat, aztán jött a 30 literes akváriumomba a 4 guppi. Vettem gömbmohát bele, és egy hétre rá, világítás nélkül, hallgatva az eladó szavára(én hülye), vettem átokhínárt. Aztán feltűnt, hogy valami nem stimmel, rá kb egy szűk hétre, észrevettem, hogy kedvetlenek de étvágyuk még van.. eltelt pár nap és már láttam, hogy tuti úszórothadás. Elmentem egy másik boltba, vettem baktokillt kedden, azt mondta a csajszi hogy majd szombaton cseréljek vizet és tegyek bele parakillt. Így is csináltam, várva a holnapot bíztam benne hogy kibírják, de már szerdán muszáj voltam egyet átsegíteni, mert már egyhelyben lebegett. Tegnap reggelre elpusztult egy, ma délutánra mégegy. Megmaradt tehát egy, a legstrammabb, de a legrosszabb állapotú. Emellett az akvárium fala olyan mintha poros lenne, aztán rájöttem hogy az belül van. pici fehér pontok szaladgálnak az üvegen. Az micsoda? Ha újrakezdem hogyan tudom eltüntetni azokat?

Hogyan kezdjem újra? A szűrőt(aquael fan mikro plus maradt meg régről, most ezt használtam)teljesen átmosom, de lehet újat veszek, jobbat. Veszek fűtőt, mivel bettát szeretnék. Mit főzzek ki? Mit kell úgy ahogy van kidobni? A két gömbmoha nem mehet vissza bele? Ja és tegnap vettem észre az akváriumban egy rakat kiscsigát, szerintem van minimum 15. Őket kivettem a mohákkal, de vissza lehet majd őket tenni, úgy hogy ne fertőzzék meg az új halam? tudom, hogy más csak szabadulna tőlük, de nekem tetszenek :) bármilyen tanácsotok van légyszi segítsetek, eddig annyit olvastam már utána, hogy magam sem értem miért van ez.

Köszönöm a válaszokat!


2015. márc. 13. 22:43
 1/7 A kérdező kommentje:

hú, bocsi ha hosszú lett.

A bújókával és az aljzattal mi legyen? elég kifőzni, fertőtleníteni stb... ?

2015. márc. 13. 22:47
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű a történeted, nem lesz a válaszom sem egyszerű.


1. A növények akkor segítenek, ha fejlődnek, egészségesek.

2. A halaknak van egy komplett immunrendszere, ez van belsőleg, külsőleg, a belsőleg valahol a bélflórával indul, a külsőleg példa a "halnyálka" glűkloprotein, ami a halaknál páncélként funkcionál.


Betettél egy sok fényt igénylő, kényes növényt, ami elkezdett rothadni, terhelte a vizet, megnőtt az ammónia szint, a halaknak rossz közérzete lett, legyengültek, kedvetlenek lettek, legyengült az immunrendszer, majd jön a betegség.

Rátettél 5 lapáttal, gyógyszert öntöttél az akváriumba ami ki irtja a baktériumokat, így a halak elpusztulnak.


Javaslatok, 1 nem kell sok növény, ne válasz kényeseket, a növény növekedése köti a halak ürülékéből származó nitrátot, egy kifejlett növény haszontalan, hagyd, hogy magától megnőjön.


A ha a betolakodó gyorsan közlekedik akkor lehet példa Kandicsrák, mivel írtad, hogy szaladgál.

2015. márc. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csináltam egy videót: https://www.youtube.com/watch?v=32juezhKYtI sokat bakiztam, lesz majd másik.


Példa a növények növekedése: [link]


Vagy ez: [link]

[link]


Nem teszek sok növényt, maguktól növekedjenek akkor jó.

2015. márc. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a videót is. Nagyon szépek az akváriumaid is kedves B.Joci! :DD

mit csináljak a meglévő szűrővel, mohákkal, kiscsigákkal? igen, ez tuti kandicsrák.. káros? hogy tudom kiírtani? meghalt az utolsó halacskám is egy kerek hónap alatt ://

2015. márc. 14. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszi a dicséretet:)


Csináltam egy hangfájlt, meg tudod hallgatni, vagy le tudod tölteni: [link]


Ha ráklikkeltél fölülre húzod az egeret, ott a letöltés ikon, idővel törlöm, én csak minden másnap tudok itt írni, ha van kérdésed írj.


A Kandicsrák ártalmatlan, nem kell tőle tartanod, a fényerődhöz, tervben lévő tápozásodhoz válasz növényeket, legjobbak az alacsony fényerővel beérők, azok szépen nőnek ha picit erősebb a fény.

2015. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, minden tiszteletem a tiéd! nagyon fontos dolgokat mondtál el, mindent megpróbálok hasznosítani is :) köszönök mindent tényleg!
2015. márc. 14. 23:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Szívesen:)


Van még egy videó ami hasonló célzattal készült, jobban is sikerült mint az ami linkeltem.


Ez a kellékekről szól: https://www.youtube.com/watch?v=S2zN_N4GXyc

2015. márc. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!