Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudod, hogy márciústól tilos...

Tudod, hogy márciústól tilos gömb akváriumba halat tartani, bettáknak tükröt odarakni, és tilos nem lefedni az akváriumot? Ez teljesen komoly!

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 16:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezt akartam írni. Mi van akkor, ha én egy picike sziklakertet szeretnék benne berendezni. És tudjuk, hogy az nem mutat valami jól téglalap alapú akváriumban. Akinek meg mániája a gömbakvárium, nem fogja érdekelni ez a "törvény". És amúgy a kerek ketrec meg torzítja a madarak képét? Vagy mi van?:D
2010. febr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem lefedni tilos, hanem lefedés nélkül tilos akváriumot tartani! ÉS Betta nem láthatja hím társait, stb ÉS nem légből kapott info! Szollár Domokos jelentette be még tavaly év végén! Nézz utána... kormanyszovivo.hu
2010. febr. 16. 18:02
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha nekem írtad az utsót, tudom h komoly, olvastam a rendeletet. De amiket írtam ténleg úgy gondolom h logikus érvek? a méret lenne a fontosabb, nem az alak és a víz igenis torzít.

Amúgy gömbakváriumot továbbra is lehet majd kapni mindenhol, dekorációs virágváza néven, csak átcimkézik.

Eddig is volt gömbakvárium külön a lakberendezési részlegen az üvegdekor között meg külön az állatos részen ugyanaz a termék.

2010. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, szerintem is értelmetlen az egész... De ez a magyar valóság.
2010. febr. 16. 18:31
 15/16 anonim ***** válasza:

Gömb akvárium mindig is lesz, mert sokan nem a hal érdekeit nézik.Viszont az 5 lityós dunsztos üveg mennyivel jobb egy bettának? O.o

Bettának, ha valami baja van, nem úgy viselkedik, ahogy elötte, igenis tükröt kell elé tartani, hogy lásd, reagál-e vagy sem.Ha nem,akkor már régen rossz..

Madarakat is tartják kerek ketrecben,6756236 szögletü kalitkában, ami szintén nem tesz jót neki. Akkor hol itt az igazság, de komolyan? Amúgy meg,mindenki azt csinál már otthon amit akar... SAJNOS!

2010. febr. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Salx Narval ***** válasza:
100%
Olvastam én is, hogy valamit akarnak csinálni a halak védelmében is.De megmondom őszintén, ennek így semmi értelme.Azt hiszem nem ezek a legdurvább dolgok, amiket az állatokkal csinálnak és azt sem tartatják be, ami igazán fontos lenne.Gondoljatok csak a haszonállatok tartására, a vadászatok etikátlanságára,az élőhelyek csökkentésére, mérgezésére.És még órákig sorolhatnám.Korán sem a gömbakvárium és a fedetlen akvárium a legnagyobb probléma a díszhaltartás és kereskedelem terén.Egy hozzá nemértő ember, 300literes akváriumban is kínozni tudja a halait.
2010. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!