Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ehhez a világításhoz kell CO2?

Ehhez a világításhoz kell CO2?

Figyelt kérdés

72 literhez lenne Odyssea Dual 2x24w t5 lámpatest.

Ez még megy sima belső szűrővel CO2 nélkül ProFito-val, vagy kellene más is hozzá?


2015. márc. 24. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kell.

Én is ezt vettem 72 literesre, szörnyen algásodtam, lett az akváriumra nagynyomású co2, utána mentek tönkre a növények, minden hiánytünet előjött, táptalaj, drága táp, elmúlt a hiánytünet, majd kinőtték a növények az akváriumot, kisebb növényeket vettem.

A végére rájöttem, hogy én vagyok a világ legnagyobb ökre, annyiba volt 1év alatt a 72 literes mint egy 300literes vegyes akvárium, eladtam az egészet, most egy 240-es van 2x39 watt fénnyel, ezzel sokkal kevesebb a gond.

2015. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a 2x15 T8 még oké lenne?
2015. márc. 24. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem carbo elfér, co2 még nem kell 2x15 watt fényhez. 2x24 watt az sok, komolyabb tápozás, komolyabb szűrés, co2 is elfér, rövid a világítási idő is.


Nem rég lett átrendezve, folyamatosan fintorgatom, (ahogy van időm rá) ilyen most a 75 literesem: [link]


[link]

Még kell 1 hónap legalább, 2 növény kivételével benne lett termesztve minden növény, így lassabb az egész, így lett átrendezve 2014 decemberben: [link]


2 sor t8 világit felette, nekem fan1 volt otthon, nyilván meg lehet oldani 1 db belsővel is, példa nagyobb eheim pick up, ami befér magasságra, 2010 vagy 2012

2015. márc. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem volt 72 literben 2x26 Watt lámpa és CO2

A hydrocotyle sp japan, és a HM nőtt benne nagyon gyorsan.

Kb 2 hónap alatt tele volt vele az akvárium.

2015. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!