Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó? Vagy várják

Ez így jó? Vagy várják

Figyelt kérdés
Láttam egy közeli kisállatkereskedésben egy márványsüsgér. Nagyon kis helyen van ( max. 60l) gondolkoztam ,hogy elhozom. De nincs csak 160l akváriumom gondolom ezt hamar kinövi. De viszont van egy jó nagy kerti tavunk. Azon gondolkodtam hogy nyáron neme lenne neki ott jó télen meg kibírná a 160literesben. Jó ez így? Vagy esetleg egyéb tanács?
2015. márc. 27. 18:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért lenne neki kicsi a 160l?Szerintem az teljesen jó méret neki, persze ettől még lehet nyáron a kerti tóban, ha gondolod...De ezt amúgy nem értem, szerintem egy 160l-es akvárium egyészen nagy, bár manapság már mindenhol olyasmit olvasni, hogy egy 100 l-es akváriumban 2-3 guppi fér el:(Ez szerintem egyszerűen nevetséges, de hiába, lassan mindent a gazdagok mércéjével kell nézni...
2015. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát alszok még rá egyet. De én is csak olvastam, hogy minimum 300 liter. Még csak olyan 10cm-es lehet. De beleszeredtem :D
2015. márc. 27. 20:31
 3/16 anonim ***** válasza:

1 szer már leírtuk értelmesen, h borzasztóan kicsi neki. Nem csak a telet kellene az akváriumba tölteni hanem inkább 6-7 hónapot. A 300 liter is kicsi neki. A diszhal info szeret hülyeségeket írogatni. Felteheted még 100 szor ezt a kérdést akkor is kínzás lesz neki... Várd meg amíg legalább nincs egy 500 literes akváriumod, 150x60 cm alapterület legalább kell neki.


[link]

2015. márc. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Első te teljesen világtalan vagy, gondolom nem láttál még kifejlett oscart, gondolom azt se tudod melyik hal. Nem a gazdagok mércéje ami számít hanem a halak mércéje...
2015. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát képzeld, láttam már márványsügért, sőt az apám több mint 20 éve díszhal-kersekedő, szóval szerintem egy kicsit jobban értek úgy általában a halakhoz, mint te...Persze beismerem, hogy nem igazán tudom, hogy mekkora a végleges mérete a sügérnek, ebben kétségkívül tényleg jártasabb vagy nálam, és gondolom, hogy igazad van...De én az utolsó mondatomban egy korábbi kérdésemre utaltam, amiben azt írták, hohy 100 literbe 2-3 guppi fér el maximum, ez az, amit én nevetségesnek tartok.Kiolvastam már egy könyvet a díszhalak tartásáról, amit VALÓDI akvaristák írtak, és még ott is azt írják, hogy egy guppi méretű halra 5-6 litert kell számolni, vagyis egy száz literesben elfér 20 hal is.És én inkább ennek a több évtizedes, tapasztalatból íródott könyvnek hiszek, mint neked meg az internetes okoskodásoknak!De ezentúl inkább nem válaszolok ilyen jellegű kérdésekre, mert úgy látszik ezek a kérdések is a pénzeseknek szólnak, na mindegy ez így elég értelmetlen lett, de a lényeget szerintem érteni
2015. márc. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A díszhal kereskedők 60-70%-a nem ért hozzá, az nem jelent semmi Édesapád esetében se. Senki se beszélt a guppiról, egyedül te, a kérdés se erről szólt...
2015. márc. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Na jó igazad van, de miért nem lehet kultúráltabban megnyilvánulni???(mármint a régebbi válaszodnál)
2015. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyébként meg, mint már írtam, az apukám az egész életét a díszhalakra tette fel, szóval ő igenis jó szakember!!!
2015. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Vitatkoztok még?
2015. márc. 30. 13:19
 10/16 Dioxyde ***** válasza:
Mekkora az a sügér?mert ha 25 centi és 60 literben van annál ezerszer jobb a te 160 literesed neki...
2015. márc. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!