Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt melyik halam csinálhatta...

Ezt melyik halam csinálhatta a zebradániómmal?

Figyelt kérdés

Ma reggel, arra keltem, hogy az egyik zebradánióm az aljzaton fekszik holtan. Kivettem a vízből és láttam hogy a hasa ki van rágva, és a fejébe is beleharaptak.

Az akváriumban (120l) ezen felül van még :

-rajta kívül 9 zebradánió

-7 csíkosmárna

-egy gyöngy és egy kék gurámi

-egy aranyhal

-egy kis vitorláshal

-hét páncélos harcsa


Ki tehette ezt vele?? Még soha nem fordult elő ilyen..



2015. márc. 28. 10:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Én a vitorlás halra tippelek... Pedig olyan kis ostoba feje van.. mint aki a légynek se ártana. Ki se nézném belőle hogy ő volt, csak most olvasom, hogy nagyon sunyi egy állat :(
2015. márc. 28. 11:02
 2/15 anonim válasza:
Nekünk napról-napra tűntek el a kisebb halak a vízből, vagy csak darabokban voltak benne... és kiderült, hogy a vitorláshal volt!
2015. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
:( Ti hogy oldottátok meg a problémát? Nem szeretném állatkereskedésbe vinni:(
2015. márc. 28. 11:08
 4/15 anonim válasza:
Először sajnos elkövettük azt a hibát, hogy azt hittük, hogy a gyönyörű harcos halunk ette meg őket, így elmentünk az állatkereskedésbe és ott is azt mondták, hogy a harcos hal tette.. és azt mondták, hogy tegyük őt külön, és neki nem kell levegőztető se..hát oké....szerencsétlen csodálatos kék hal... 1 hét múlva meghalt! és közben ugyan úgy haltak a halak meg...és végül kiderült, hogy a vitorlás volt! pedig normálisan etettük őket. Végül, olyan halakat vettünk, amelyek jók voltak a vitorláshoz, így nem lett semmi baj. :) ELSŐ VOLTAM!
2015. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Sokkal kisebb halat nem érdemes venni hozzá, mert a vitorlás folyamatosan nő, elég gyorsan. Nálunk olyan lehetőség is van, hogy az állatkereskedésben a vitorlás halat becserélik pár kisebb halra ingyen..
2015. márc. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nekem a vitorláshalam kb 2 napja nem eszik haltápot.. Ezek szerint azért mert mással lett tele a hasa.. én meg már majdnem aggódtam.... Nem tudom mi csináljak.. 16 kis hal van az akváriumba. Sem őket, sem a vitorlás halat nem szeretném beadni állatkereskedésbe.De azért további mészárlásokat sem szeretnék.. Lehet veszek neki egy külön akváriumot...
2015. márc. 28. 11:18
 7/15 anonim válasza:
Tényleg nem szeretnél megválni a vitorlástól? :( mert akkor tényleg nagy mészárlások lesznek.. én inkább eladnám, vagy valami... :( de nehéz döntés amúgy
2015. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Őt szeretem a legjobban, biztos hogy nem válnék meg tőle:(
2015. márc. 28. 11:23
 9/15 Pusisz ***** válasza:

Ha a vitorlás kicsi, nem zabálja a kishalakat.. sőt amelyikkel együtt nő fel, azokat később sem. (neonokkal is tartottam együtt)

Elképzelhető, hogy beteg volt a dániód, elpusztult és a többi hal takarítja a tetemet.

Ha valamelyik hal folyamatosan zaklatja a többit, azt látni fogod. Elég, ha folyton kergeti, stresszeli. ez is kiütheti a gyengébbeket.

2015. márc. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem azt nehezebb megtippelni, hogy melyik nem volt, 99% az esélye, hogy elpusztult valami miatt, majd evett belőle valamelyik hal, Pusisznek van igaza.


Függetlenül a kérdésedtől nem való a vitorlás a csapatba, több hal van ami zűrös lehet, az aranyhal sem való a gárdába, őt valószínű az első apróbb sérülés alkalmával csontvázig megeszik a többiek, hőfokban is különbözik.

Volt rá nem egy példa, hogy az esetlen aranyhalat, úszás közben ették a többiek, volt kérdés ahol gurámi volt a tettes, elég egy apró sérülés, el sem tud menekülni.

2015. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!