Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálhatta ezt a...

Miért csinálhatta ezt a kutyám? (lent)

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm játszott vele. úgy hogy így tapsolt neki provokálta neki indult mintha kergetné , erre a kutya mint az eszement futkározott össze vissza , majd az ismerősöm felém fordult valamit mondott addig a kutyám egy morgás kíséretében hátba harapta. Nem vészes csak egy nagyon kicsit szivárgott a vér a hátából , kicsit megkékült de nem ment el tetanuszra. De ezt miért csinálhatta így amúgy én is szoktam vele játszani. + bírkozni nálam ilyent nem csinál hogy ennyire belém kap , engem is meg meg kap de finoman.
2014. szept. 18. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha egy a kutya számára ismeretlen (vagy csak nem közeli ismerős, szóval nem a gazda vagy közvetlen családja) személy provokálja, akkor úgy van vele, hogy miért ne.

Azért rendesen megcsíphette, ha vérzett + belilult, ez már nem játék volt. Mi van, ha egy gyerek tapsol majd neki, ő meg akkor akar majd így "játszani"?


A kutyádnak nem elégíted ki a mozgásigényét kellően szerintem, vidd el futni, egy fáradt kutya sokkal kezelhetőbb.

2014. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de szerintem családtagnál is megcsinálta volna. de nem értem különben amugy meg hizeleg neki meg soha senkit nem támadna meg. nem harapna meg , valamint farok csoválva kapott belé nem értem , most ez nála játék volt vagy támadás ?
2014. szept. 18. 22:00
 3/8 Szobafestő Pemzli ***** válasza:
Egyszer az én kutyám is, amolyan "bepipult". Elmentek neki otthonról és fel-alá futkosott, mert ilyen "verekedőset" játszottunk. Egyszer jól belémcsípett. Bár amúgyis csipkedős, de én akkor ha ezt megmeri lépni, legyen az csak abból, hogy épp boldog- nagyon helyrerázom. Ezt nem szabad engedni, semmi keretek közt, ha meg megcsinálta, jóól leteremteni.
2014. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már akkor le kellett volna állítani, amikor nálad morgott és becsipkedett.

Az ismerősöd a kutya számára idegen. Nála már a csipkedés átment harapásba.

Ráadásul hátat is fordított a kutyának átmenet nélkül.

2014. szept. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
probáltam de nem lehet , adott helyzetben letudom állítani a csipkedést harapást de mindig ujra csinálja ha ujra játszok vele
2014. szept. 18. 22:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem jó. És ha idősnél vagy kisgyereknél is így reagál? Le kell róla szoktatni. Más kérdés, ha nyilvánvalóan véletlen, nekem is előfordult, hogy egyszerre kaptunk a labda után, és ahelyett a kezemet kapta meg, de nem szorított rá annyira, hogy vérezzen vagy liluljon..
2014. szept. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hogyan szoktassam le ötlet? mert adott helyzetben letudom állítani leteremtem de máskor ugyan azt csinálja. de nálam finoman harap meg sem érzem.
2014. szept. 18. 23:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Leordítod a fejét, elkapod a grabancát, istenesen megrángatod, majd a földre taszítod (nem ledobod!!!) és elzavarod. A lényeg, hogy érezze, hogy k...a mérges vagy és nem tréfálsz! Pár perc bünti után oldd ki a büntetést, egy kis játékkal.


Hamar rájön, hogy ez tilos.

2014. szept. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!