Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt melyik halam csinálhatta...

Ezt melyik halam csinálhatta a zebradániómmal?

Figyelt kérdés

Ma reggel, arra keltem, hogy az egyik zebradánióm az aljzaton fekszik holtan. Kivettem a vízből és láttam hogy a hasa ki van rágva, és a fejébe is beleharaptak.

Az akváriumban (120l) ezen felül van még :

-rajta kívül 9 zebradánió

-7 csíkosmárna

-egy gyöngy és egy kék gurámi

-egy aranyhal

-egy kis vitorláshal

-hét páncélos harcsa


Ki tehette ezt vele?? Még soha nem fordult elő ilyen..



2015. márc. 28. 10:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
szegény apró halacskák :(
2015. márc. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Lehet, hogy tényleg gyenge volt és ettől pusztult el. ( Elég beltenyész volt, a gerince se volt a legegyenesebb és az oldalsó úszói se "működtek) Azóta nem történt haláleset, a többi egészséges, és vígan él. A vitorlás halat soha nem láttam megkergetni őket, ezért is nehezen hiszem el, hogy ő lett volna. De a többi hal is elég békés.. Az aranyhalat se bántja senki, régóta nálam van (ugyan akkor vettem mint az összeset). Nem tudom, hogy mibe tud megsérülni, mert pl búvóhelyekhez se megy így kb semmi nem ér hozzá. De oda fogok rá figyelni.

A víz hőmérsékletét úgy szabályozom, hogy a fűtőszál az akvárium egyik sarkában van 28C°-on, így az akvárium másik sarkában a víz hőmérséklete soha nem haladja meg a 25C°-t (kb 24-25 között szokott lenni) a fűtőszál termoszos, így túlfűtve sincs soha. Remélem, nincs gyilkos az akváriumba, és ez csak egy véletlen baleset volt. (arra is gondoltam, hogy ha magától pusztult el, akkor a páncélos harcsa is belekóstolhatott, mivel mindenféle "szemetet" megeszik a talajról)

2015. márc. 30. 15:01
 13/15 anonim ***** válasza:
Az hogy lehet h az akvárium egyik sarkába 25 fokos a víz a másikba 28? nincs szűrőd? Nincs semmi vízmozgás?
2015. ápr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Van szűrőm...A fűtő termoszos, így kikapcsol ha a víz eléri a beállított hőmérsékletet... Mivel a termosz körüli víz hamarabb felmelegszik (ez logikus) az alapján kapcsol ki a termosztát... Az akvárium másik végében a hőmérséklet nem emelkedik akkora mértékben (ez is logikus). Egy szűrő nem olyan erős, hogy rögtön összekeverje a 2 különböző hőmérsékletű vizet.. (pl egy lábasba ha tejbegrízt csinálsz és a fazéknak csak az egyik oldalát éri a hő, valószínű, hogy ott jobban felmelegszik stb, a másik oldalon még nem forr, hiába kevergeted lassan, egy bizonyos pontban...) Valamint ha egy 1 m hosszú akvárium két különböző pontjában mért hőmérséklet kb 2-3 C° különbséget mutat szerintem teljesen reális..


A vitorláshalat már nem gyanúsítom, mert azóta az eset óta nem történt ehhez hasonló. (Előtte se)Persze a mai napig nem tudom hogy hogy történt, de örülök, hogy ennyire aggódsz az akvárium vízhőmérséklete miatt :))........

2015. ápr. 3. 22:08
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyon nem reális, normális vízmozgás esetén nem szabad hőmérséklet különbségnek lennie 2 méteres akvárium esetén se.
2015. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!