Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálhatta ezt az 1...

Miért csinálhatta ezt az 1 éves kutyám?

Figyelt kérdés
Találkoztunk egy másik vele egykorú kan kutyával és mikor meglátták egymást elkezdtek hörögni nem morogtak csak nagyon fura hangot adtak ki és nézték egymást majd 1 percig.Sose láttunk még ilyet a másik gazdi is csak nézett meg nevetett.
2013. ápr. 8. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Morgás volt az, csak nem társult hozzá vicsorgás :) Gondolom két kis kutyáról lehet szó, mert különben nem biztos hogy olyan nevetséges lett volna a dolog :D
2013. ápr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1 éves kanokról van szó.Igen nem vicsorogtak morgás,hörgés volt de egyikünk se látta ezt még a kutyájánál ezért volt fura.
2013. ápr. 8. 09:31
 3/8 anonim ***** válasza:
A dominanciájukat próbálták eldönteni, ha nem lettek volna pórázon valószínűleg összeugranak. Nem tudom a másik gazdi ezen mit talált viccesnek, én inkább letiltottam volna a kutyámnál ezt a viselkedést.
2013. ápr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert sosem látta ilyennek a kutyáját.És ahogy egymást bámulták röhejes volt azt mondta szinte még nem is pislogtak és majdnem az orruk is összeért annyira közel voltak egymáshoz.DE nem balhéztak se előtte se utána.
2013. ápr. 8. 09:46
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Mert mindkét kutya kb. most válik ivaréretté. Ha fél év múlva találkoztok, akkor már nem csak vicces morgás lesz ebből, hanem kemény verekedés.

Legközelebb azonnal hátraarc, minél tovább morog, annál jobban behergeli magát.

2013. ápr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont az azonnali hátraarc nem megoldás. A problémát kezelni kell nem kikerülni. Egyetlen egy kutya van amelyiket nem bírja az én kutyám és fordítva is igaz, de a gazdájával meg jóban vagyok. Ha összefutunk az utcán megállunk beszélgetni és olyankor elkezdenek morogni,meg feszülnek.Rászólok a kutyámra, hogy nem, kicsit meg is bököm a nyakát vagy az oldalát ezzel kizökkentem és megint rám figyel. Leültetem, hogy ne feszüljön. Ha nyugodtan ül és nem morog akkor megsimogatom, dicsérem. Ő szintén ugyanezt csinálja. Nyugodtan elbeszélgetünk és ennyi,a két kutya meg ül és nézelődik. Ha ilyenkor kihátrálnék, az maradna benne, hogy jogosan morog, mert tényleg veszélyforrás a másik kutya, ha még a gazdi is elkerüli. De így látja, hogy nincs oka arra, hogy agresszívan viselkedjen, mert én is nyugodt vagyok. Én döntöm el, hogy ki barát és ki ellenség, kivel hogyan kell viselkedni, neki az a dolga, hogy engem kövessen.
2013. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az én kutyám nem balhés minden kutya előtt megadja magát vagy kúszva megy elé:))Szóval Ő biztos nem verekedne hiába 1 éves és Amstaff.
2013. ápr. 8. 11:35
 8/8 anonim ***** válasza:
De mint mondtuk, idáig nem volt ivarérett.
2013. ápr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!