Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A linkelt tápgolyó tényleg...

A linkelt tápgolyó tényleg működik?

Figyelt kérdés

[link]


Csak szerintem az agyag szét fog esni a vízben. Ha meg nem, akkor a tápanyag hogyan jut el a növényekhez?


2015. márc. 28. 22:33
1 2 3
 11/22 Platypus ***** válasza:
Én amúgy az extra foszfátosat használom. A mikroelemek és a kálium nem érdekelnek, azt a folyékonyból megkapják a növények. A haltápból meg több nitrát jön, mint foszfát. A Cryptok nagyon szeretik, sokkal jobban nőnek, mint amikor még csak folyékony tápot használtam.
2015. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Elsősorban nekem is cryptocoryne miatt kellene! Akkor az enyémnél van jobb táprúd is?

Mondjuk már ledugtam őket és kapott a vízi petrezselyem, az ambúlia és az indiai vízicsillag is.

2015. márc. 30. 16:05
 13/22 Platypus ***** válasza:
Ha nem használsz folyékony tápot, akkor jobb az, amit te találtál.
2015. márc. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Használok profitot, meg hozzá carbot is
2015. márc. 30. 17:15
 15/22 A kérdező kommentje:
Ja meg Fosfot is, mert a foszfátszintem a béka segge alatt van
2015. márc. 30. 17:16
 16/22 A kérdező kommentje:
Profito gyári adagolás, fosfo 2x-es adagolás
2015. márc. 30. 17:17
 17/22 Platypus ***** válasza:
Ebben az esetben legközelebb érdemes az extra foszfátosat venni. Azt virágos növényeknek/balkonnövényeknek való tápként találod meg. Ha most telenyomtad az akváriumot a meglévővel, akkor azért pár hónapig nem kísérleteznék az új adaggal.
2015. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
De erre rá van írva, hogy "virágzó növények számára"
2015. márc. 30. 17:58
 19/22 Platypus ***** válasza:
Na most jobban belegondoltam mid is van. A közel ugyanannyi, mint a nitrogén az elég soknak számít akvarisztikai szempontból. Teljesen jó leszel így, számíthatsz arra, hogy a Cryptok vörösebbek lesznek, ha a fajta alapból is lehet barnás-vöröses árnyalatú.
2015. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg, hogy a halaimnak nem jelent extra dózis mérget. Egyébként cryptocoryne wendtii green a két növény, szóval nem a barna fajta.
2015. márc. 30. 18:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!