Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom meg hogy akvárium...

Honnan tudom meg hogy akváriumom van vagy terráriumom?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ismerősömtől egy akváriumot ami 49 literes és 4 mm az üveg vastagság

40cm magas

55,9 cm hosszú

22 cm mélységű



2015. márc. 29. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Akvárium: [link]


Terrárium: [link] #tbm=isch&q=terr%C3%A1rium

2015. márc. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
tudom hogy a terráriumba nem víz van ennyire azért nem vagyok hüle és azt is tudom hogy az akváriumba van víz én csak az üveg vastagság miatt kérdeztem mert jelenleg nekem akváriumként üzemel és nem szeretnék arra ébredni hogy szétrobban és kifolyik a víz
2015. márc. 29. 15:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Liter szempontjából belefér a 4 mm.


Csak az én véleményem, nem tölteném fel soha vízzel, a magasság nem tetszik, 40 cm magasságnál már 6mm üveg szokás.

Kevés a ragasztási él, felület.

Van nekem is magas akváriumom, csak 115 liter, viszont 8-as üvegből csinálták profi műhelyben, mert 55cm magas, ha laposabb, elég lett volna a 6 mm.

Persze hallgasd meg mások véleményét is!

2015. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-asnak teljesen igaza van.
2015. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ok köszönöm és ha kevesebb vizet rakok bele akkor az még elmegy úgy??
2015. márc. 29. 17:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Kevesebb vízzel működik persze, 30 cm magasságig szabvány a 4 mm, 60 literes akváriumig.
2015. márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, még ha rövidebb lenne, akkor a hosszú oldalnak nem lenne hajlása a feltöltés után. Ez is sokat számít, mert akkor csak a vízoszlop okozta nyomást kéne kibírnia, ami jobban megy, ha nem hajlik az üveg.

De 56 cm hosszan egy 4-es üveg már biztos hajlik valamennyit.


Minden esetre csinálj egy próba feltöltést olyan helyen, ahol stabilan áll, le tudod utána ereszteni belőle a vizet, és a lényeg, hogy olyan helyen legyen, hogy ha szétesik, ne áztasson el mindent. :)

2015. márc. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
eddig fegl volt töltve de nem volt semmi baj de mivel írtátok hogy baj lehet belőle majdnem a feléig lemertem a vizet,aljaz növény már bent van
2015. márc. 29. 20:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát tegyél a tetejére egy vonalzót és nézd meg, hogyha fel van töltve teljesen, akkor mennyire hasasodik az üveg.

Ha kijjebb áll 4 mm-ert a közepe mint a két széle, az necces egy ilyen kis akváriumnál. Nehogy megadja magát az üveg és szétdurranjon.


Mindenképp biztonságosabb ha kevesebb víz van benne, nem biztos h a 4-es üveg hosszú távon elbír akkora nyomást.

2015. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dioxyde ***** válasza:
És akkor így milyen halat akarsz bele rakni? mert ha 49 literből most lesz kb 24 liter az igen kevés max bettának vagy garnéláknak jó vagy esetleg pár nanohal.
2015. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!