Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az algázó géb és a szivárványo...

Az algázó géb és a szivárványos algázó géb valóban nem ugyanaz?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 21:51
 1/7 A kérdező kommentje:
[link] itt meg algaevő géb... akkor most h van ez? A latin neve az ugyanaz.
2015. ápr. 1. 21:53
 2/7 Platypus ***** válasza:
100%
Algázó gébből többféle is van. A szivárványos név hivatalosan a Stiphodon ornatus fajhoz járna, azonban a hazánkban árult gébek nem ezek. Hogy pontosan mik, az egyelőre még nem ismert, mert rengeteg hasonló faj van. Ezért a korrekt megnevezésük Stiphodon sp. azaz valamilyen Stiphodon, de nem tudjuk melyik. És ezért a magyar nevüket sem érdemes pontosítani.
2015. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. Kifejezetten fonál és ecsetalga eltüntetésere, melyik a legalkalmasabb azok közül ami nálunk kapható?
2015. ápr. 1. 22:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyanarról a nemzetiségről van szó, mindegyik Stiphodon sp.

A Magyar név csak arra vonatkozik, hogy valamilyen algázó géb, de nem tér ki rá, hogy pontosan melyik.

Algázó gébekből meg van ennyi féle:


[link]



A fajok nevei egyenként a következők:

[link]


Stiphodon alcedo

Stiphodon atropurpureus

Stiphodon caeruleus

...stb.


Egyenként rákereshetsz mindegyikre, megnézheted melyik milyen, ha neten jól rakták fel a képeket róluk, akkor nagyjából látni fogod a színbeli különbségeket. MErt szerintem csak a színe változik. Lehet hogy egyik szivárványos, a másik meg más színű, mintájú.


Formára viszont szerintem mindegyik algázó géb ugyanolyan. Esetleg még méretbeli különbségek lehetnek.

2015. ápr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nekem sem a szín, sem a méret nem lényeg :D most. Csupán a " preferált tálálék típusa"
2015. ápr. 1. 22:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nekem sem a szín, sem a méret nem lényeg :D most. Csupán a " preferált táplálék típusa"
2015. ápr. 1. 22:20
 7/7 Platypus ***** válasza:
Amennyire én ismerem a hazai kínálatot, egyetlen fajt árulnak mindenhol. A nőstény nagyon máshogy néz ki, ezért sokan más fajnak nézik. De összességében nincs választék. Nekem van egy, de igazából nem nagyon eszik algát, pedig lenne neki mit. A puha algabevonatokat nyalogatja, meg rájár a haltápra. Az ecset, az agancs meg a fonálalgák hidegen hagyják.
2015. ápr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!