Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg halamat hogy szedjem ki...

Beteg halamat hogy szedjem ki a vízből? És hagyjam e-akkor had pusztuljon el benne?

Figyelt kérdés
4 hónapja van meg az új 460 l-es aksim, és nagyon kifogott rajtam...egy betegségfolyam indult el...gyógyszer sem állítja meg úgy látom...most nem tudok mit tenni, talán várnom kell, de a beteg halaim, még virgoncak ha közelítek és lebújnak...és akkora az aksim mérete, hogy nem bírom követni a kezemmel és benne a hálóval...vagy csak béna vagyok.Ez nem fordult elő a 160 l-es aksimnál.

2015. ápr. 16. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod kifogni,akkor hadd benne,hisz csak stresszeled a kergetéssel. Milyen betegségről van szó? (Hátha tud valaki segiteni).
2015. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen halak? mik a betegség tünetei?
2015. ápr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az első halam tünete egy fehér folt volt a hátsó uszonyánál...a másodiknak a fejénél...elhullottak, közben gyógyszert adagoltam a vízbe, aztán a következő halam, (mézgurámi) felső ajkán lett fehér rész...ő sokáig élve maradt de a végén gubbasztott felpuffadt egy kicsit és pipálva vette a levegőt. Sajnos most a kék ramirézim fején is megjelent egy fehér kitüremkedés..egyenlöre kicsi mint egy gombostúfeje....Nem értem..a tünetek mintha százfélék lennének.
2015. ápr. 17. 14:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel szűrőd az akváriumot? Milyen gyógyszerrel kezelted őket? Gyanús, h a rossz vízminőség váltotta ki a halat betegségét.
2015. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A szűrőm teljesen okés, CRISTALPROFI 1500-as, és SERA COSTAPUR-t adtam be...előírásnak megfelelően ismételve is.

Közben az 5. halam is elpusztult, és nem értek semmit...még kéne gyógyszer és egyszer csak megáll?

2015. ápr. 18. 10:28
 6/6 A kérdező kommentje:
És ha fertőtlenítésre kerül a sor, azt ki hoyg csinálja?
2015. ápr. 18. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!