Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem két paradicsomhalat...

Vettem két paradicsomhalat ezekkel a halakkal el lesz?

Figyelt kérdés
Van két mollym , három guppim , ettö vitorlás , 4 neonhal , meg kettö tetra , meg 2 nagy algaevo , meg kettö kicsi . nem fogja a paradicsomhak valamelyiket bántani?

2015. ápr. 23. 14:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"vettem bele ket paradicsom halat mert megtetszett de olvastam utana a neten"

Na, ezt pont fordítva kellene csinálni: kinézel valamit, utánaolvasol, hogy jó-e neked és csak aztán hazavinni. Kezdők gyakran nem is sejtik, hogy a boltokban kapható halak többsége nem kompatibilis egymással, és hogy olcsóért hatalmas gondot is vehetnek maguknak. Szóval, Kérdező, itt kellene elrebegned egy hálaimát, hogy nem márványsügért vagy cápaharcsát vettél :D


Érdemes lenne még többet olvasnod a neten, mert ahogy előttem is írták, van baj a halaiddal:

- neonhal csapathal, 8-10 főt érdemes tartani belőle, mert különben stresszesek lesznek.

- tetrából szintén.

A neonhal-vitorlás, guppi-vitorlás párosítás sem biztos, hogy működik. Sokaknak sikerült már őket együtt tartani minden agresszió nélkül, de néha bizony ezek a halak a vitorlások étlapján kötnek ki. Ne parázz, ne kapkodj, csak tudj róla, hogy ilyen is van és ha gáz van, akkor tudj cselekedni ;)


A paradicsomhalak meg egyéniségek. Nem lehet előre megjósolni, hogy milyen a temperamentumuk, mi hozza elő a területvédő ösztönüket és melyik halat fogják gyorskajának nézni. Tény, hogy a szakirodalom vagy nagyobb, robusztusabb halakat ajánl melléjük vagy legalább gyorsakat. De az akvárium mérete is rengeteg mindent befolyásol, a növények, dekorációk elhelyezése is, meg ugye az egyedek temperamentuma is. Szintén azt tudom mondani, hogy kár előre parázni, viszont ha gond van tudd szétszedni őket!


Nem biztatni akarlak, nekem is paradicsomhalam van. Előre eltervezett vásárlás, megvártam amíg a lakótársak nagyobbak lesznek, hogy biztos ne legyen gond, B terv, C terv... és le kellett cserélnem a lakótársait valami nyugodtabbra, mert egy orbitálisan béna példányt fogtam ki: egyszerűen stresszes volt, külön figyelni kellett rá, hogy élelemhez jusson... Úgyhogy most egy halom két centis vörös karcsú díszmárnakölyök mellett úszkál és boldog.


"Fél kettö óta itt vannak és eddig nem voltak agresszivek " Előre is elnézést a kifejezésért, de ez lószart sem jelent, hiszen még a seggük sem melegedett meg az akváriumban. Még stresszesek, mint az atom. Agressziót tapasztalhatsz viszont:

- amikor megnyugodtak, beilleszkedtek

- ivaréréskor (ne felejtsd el, bébi vagy növendékhalakat árulnak a boltban!)

A vitorláshalakkal is ugyanez a helyzet.


"ettem ilyen panzi crystall tabletát mennyi idöközönként rakjak a vizbe meg a halaknak nem lesz töluk semmi bajuk?"

Rakjál ilyen szarokat a vízbe és garantáltan megoldódik az összes kompatibilitási problémád... De most komolyan, ezek a vackok jobb esetben semmire sem jók, rosszabb esetben még árthatsz is vele a halaidnak. Az egyetlen vegyszer, aminek helye van egy egészséges akváriumban az egy jó minőségű antiklór.

2015. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!