Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Képet szeretnek mutatni az...

Képet szeretnek mutatni az aksimrol. Ezt hogy tehetem meg?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 26. 11:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
koszonom ballabeci. Azt a kovet ajandekba kaptam. Neonbol lehet veszek
2015. ápr. 26. 12:51
 12/21 A kérdező kommentje:
munoveny
2015. ápr. 26. 12:53
 13/21 anonim ***** válasza:

A sötét talaj nem stresszeli őket, a neonoknak kifejezetten jobb a sötét aljzat, nyugodtabbak tőle, sőt neked is jobb, mert szépen kiemeli a színüket.


Szerintem vegyél igazi növényt, a műnövénnyel csak a problémák vannak.

2015. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Az igazi novenyt megeszik a csigak. evvel semmi bajom nem volt eddig
2015. ápr. 26. 13:17
 15/21 anonim ***** válasza:

A háttérbe még én ültetnék vékony szálú magas növényekből, a hátteret pedig lecserélném fekete kartonra. Az előtérbe esetleg mehetne pár kő mohákkal, hogy a világos aljzat ne zavarja a neonokat, a kövek közé vagy 2 tő cryptocorine wendtii vagy hasonló növény.

Egyébként elég kicsinek tűnik, ami a neonoknak nem túl jó, amennyiben 70 liternél kevesebb a térfogata, én nem tartanám meg őket a helyedben, ráadásul nagyobb csapatot igényelnek. A guppik pedig túl fognak szaporodni.

A szűrődre még húznék egy szivacsot, elég kicsi a tartálya magában.

2015. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Az igazi novenyt megeszik a csigak. evvel semmi bajom nem volt eddig
2015. ápr. 26. 13:19
 17/21 anonim ***** válasza:

Bocs, ha tévedek, de te nem a 80 literes vagy már megint? :D


"Az igazi novenyt megeszik a csigak."

Csigák (hacsak nem valami nagydarab, éhező almacsigáról van szó, azt meg nem látok a képeden), nem esznek élő növényt. Beteg növényt, elhalt növényi részeket esznek, akkor viszont az Ön készülékében van a hiba: vagy növényt rosszul választottál, vagy, ha az alapnövények is kidöglenek nálad, akkor a fénnyel (esetleg talajjal, tápozással) van valami gond.


"evvel semmi bajom nem volt eddig"

De hogy semmit nem tesz hozzá az akváriumodhoz, az is biztos.

- Két műnövényes akváriumot ismerek közelebbről, a növény csak az esztétika miatt van az akváriumban. A halak nem használják őket. Szerintem az ilyen műanyag szaroknak túl kemény a levele, néha túl éles a széle is. Az élő növényeket használják a halak: bujkálnak közöttük, nekitámaszkodnak, kiülnek rá (fajtól függően persze :D).

- Valamennyi nitrátvegyületet felvesznek az élő növények, tehát picit dobnak a szűrésen is.

Ha te vagy a szokásos 80 literes pajti, akkor B.Jocitól már megkaptad a megfelelő tanácsokat, ha nem, akkor itt olvasgass: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..


A többiektől nagyon jó tanácsot kaptál. Sötétebb aljzat kellene, az a sok halra, köztük a neonokra, nyugtató hatással van és kiemeli a színüket.

Fekete karton háttérnek. Én is azt használok, a legegyszerűbb fotókarton is megteszi. Tényleg nagyon sokat lendít az akvárium kinézetén.

Neolamprologus01 tanácsait a növényekről, elrendezésükről pláne érdemes megfogadni - bár Cryptocorynét csak akkor vegyél, ha táptalajod van, vagy hajlandó vagy néha valami tápgolyót berakni a gyökerükhöz. Ha műnövényeket is használsz, akkor is több kell, más elrendezésben, mert ez így túl sokat nem ér a halak stresszmentesítése szempontjából.

2015. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
melyik az a noveny ami jo nagy es nem rohad el. meg igenytelen mert nem akarok tapozni
2015. ápr. 26. 18:38
 19/21 A kérdező kommentje:
mit csinaljak hogy ne szaporodjanak tul?
2015. ápr. 26. 18:45
 20/21 anonim ***** válasza:

Ez az akváriumod:

[link]


Az anubias igénytelen, szinte mint egy műnövény, az jó lenne neked, kevés fény elég neki. A gyökerét viszont nem szabad elásni: https://www.youtube.com/watch?v=pYHP1dId3L0

Ahhoz, hogy ne repkedjen az akváriumban, rá lehet damillal kötni egy kőre.


A neonhalak szeretik a víz tetején úszó növényeket, amik felülről adnak egy biztonságérzetet nekik:

https://www.youtube.com/watch?v=_jvvtfLxYic

Ilyen növény pl a Limnobium laevigatum, aminek 1 centis levelei vannak, illetve a békalencse is, de annak nagyon apró levelei vannak. Ezeknek a növényeknek viszont kell valami lámpa, és hogyha meg akarnak sárgulni, akkor egy egyharmad darabka növénytáprúdat, vagy 1 tabletta panzi aquaplantot bele lehet dobni a vízbe és attól bezöldül megint.

2015. ápr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!