Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bomlanak a növények?

Miért bomlanak a növények?

Figyelt kérdés
Az összes növény megállt a növekedésben,a gyökereik is és az egész növény rothadni kezdett, Egész akváriumra kiterjedő dolog.Még soha nem jártam így.Micro, és macro tápoldatot is adagolok, ill. folyékony co-t-is. Egy darabig nagyon fejlődtek a növények, és egyszer csak ez lett.Vízcsee heti 50%.Magyarul semmin nem változtattam, és egyszer csak elkezdtek megállni a fejlődésben, majd rothadni.Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. ápr. 26. 19:38
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Az akvárium mélysége 50 cm, ékfoltos razbóra van benne 40db, 10 darab galaxy razbóra,5db anci,és megszámlálhatatlanul sok garnéla.Tulajdonképpen egy nano akvárium volt előtte, és ezt cseréltem le egy "nagy nano akváriumra" :) A tápozás green aqua micro/macro tápoldat, ezekből 5ml-t rakok naponta, és easy life carbo amiből szintén 5ml megy bele.Más tápot nem használok. Sima csapvízzel cserélek, ami 1-2 napot pihen egy nyitott hordóban.A víz 25fokra van állítva.Aljzat folyami aprókavics,alatta növényeknek való föld.Van még benne egy levegőztető a halaknak.

Nagyon köszönöm a segítséget.

2015. ápr. 29. 17:24
 12/27 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy egyszerű növények vannak benne:Anubias,hólyagos vizikehely, és Echinodorus féle fajok.Az anubiason még a virág is rajta van, nemrég virágzott, illetve a vízikehely is.Ezért nem tudom, hogy hirtelen mi változhatott meg.
2015. ápr. 29. 17:29
 13/27 anonim ***** válasza:

Rengeteg a nitrát, már a halaktól lenne elég, mellé kálium hiány is lehet, mivel a g.a táp felesbe tartalmaz nitrátot-káliumot ami rendbe lenne, viszont a halaktól keletkező nitráthoz nincs társítva sem kiegészítő macro sem kiegészítő micro táp, így akár micro elem hiány is lehet.

Az egészre rossz hatással van a táptalaj, mivel sok esetben már az magába elég, főleg ha tőosztással vagy rizómából szaporítható növények vannak, tehát felesleges a vízbe bármilyen nitrátos táp.

Nincs szárosztással szaporítható növényed, ezek olyanok amik lég gyökeret eresztenek, akár leültetés nélkül is burjánzanak, használják a vízbe adott tápot néha hihetetlenül extrém mértékben is, példa indiai vizi csillag, vagy kocsány nélküli abulia képes 1 hét alatt 1 felmosóvödörnyi metszést produkálni, jelezve, hogy sok a tápanyag a vízben.

Nem utolsó sorban a fényed nem túl sok, sőt kevés, 50cm mély akváriumhoz már 3, ha nagyobb növényes tervek vannak 4 sor t8 kell, ha az ajzat is szerepel a beültetési tervben akkor inkább t5 fénycsőben kell gondolkodni, az jó mélyre világit, bár nem írtad milyen magas az akva, gondolom 50 cm.


Elsőre szüntesd be a macrot, felesleges ehhez a fényhez, és ennyi halhoz, az egekbe lehet még az 50%vízcsere ellenére is a nitrát.

Valószínű a nitrát halmozódása a fő gond, beadsz ha jól számolom napi 250mg heti 1750 mg nitrátot, ha az akvában 200 liter víz van akkor ez heti majd 9mg/liter emelkedés+a halak amit adnak.

A halmozódás úgy néz ki, hogy első hét 1750mg nitrát, fele elvesz marad 875, majd megint 1750, lesz 2625 fele elvesz lesz 1312, majd hozzá megint 1750 lesz 3062 mg nitrát a vizedben stb stb nem hiszem, hogy bármelyik növény használt volna 1mg nitrátot is, mivel a halaktól érkező is duplán van.


100mg főlé saccolnám a nitrátod, ami nem csak a növényekre, halakra is veszélyes szint.

2015. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"100mg főlé saccolnám a nitrátod" literenként értem.


Halak, garnélák nem hullottak? Folyamatos az emelkedés, de ideig-óráig tudnak csak ennyi nitrátot elviselni.


Csatlakozom Pendulumhoz, profito lenne neked jó, én azzal is várnék pár hetet, plusz beszereznék valami tőosztással szaporítható növényt.

2015. ápr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Bocsi, mélység alatt a magasságot értettem, tehát 50cm magas az aksi.

De volt anci pusztulás, meg a rákok is fogytak, de mivel rengeteg volt, arra gondoltam természetes szelekció.

Köszönöm a segítséget,megfogadom a tanácsot, és holnaptól elkezdem. Üdv.

2015. ápr. 29. 20:47
 16/27 anonim ***** válasza:

Nagyon csodálkoztam volna ha nem lett volna elhullás.


Sajnos kavarva van a net, itt a Gy.K oldalon is kavarják rendesen az embert, nem mindenhova kell táptalaj, a macro táp sem mindenhova előnyös.

Sok esetben elég a talajba egy micro elemes tápgolyó, főleg ha van a vízben elég hal, elég nitrát.


Annyit még csatolnék tanácsnak, hogy vedd vissza legalább 1 hétre a kaját, a felét, háromnegyedét add mint eddig, koplaló nap sem árt, akár már holnap.


Mint írtam kritikus lehet a nitrát szinted, plusz egy nagyobb nitrát igényű növény beszerzése is jó lenne, amit lehet metszeni, előbbiekben írtam példákat.

2015. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Ok, holnap koplalás, ill. most rendeltem kiegészítésképpen t5 21w-os fénycsőből kettőt, remélem a t8-al együtt már elég lesz az is.Világítási időn szerinted állítsak valamit?
2015. ápr. 29. 21:10
 18/27 anonim ***** válasza:

"t5 21w"


Az H.E fénycső nem H.O, tehát gyengébb lényegesen, gondolom ez amit rendeltél 849mm, ebben a hosszban a t5 H.O fénycső 39 watt.


Nem használ már senki H.E fénycsövet, csak ha éppen olyan az armatúrája, nem mondom, hogy rossz lesz csak szokatlan, mivel egy t8 30 watt fénycső fényerőben erősebb tőle.


Erősebb lesz a fényed, így növekedni fog a víz öntisztulása, kevesebb tápanyag marad az algáknak, ha lesz olyan növény ami ezt hasznosítani is tudja akkor rendben lesz szerintem.


A világítási időt én elsőre ketté osztanám, a jelenlegi 60 wattod mehet addig mint eddig, az új fénycsöveket, külön előtétre, külön kapcsolóra kötném, fokozatosan adagolnám a plusz fényt, az meg menet közben derül ki menyit kell rásegíteni a plusz fénynek, mutatják a növények.

2015. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Salx Narval ***** válasza:
Múltkor is volt egy hasonló eset, mármint ott is túltápozott a kérdező. Soknak tartom a heti 50%-os vízcserét főleg egy viszonylag nagy akváriumnál de ebben az esetben ez mentette meg a halaid életét. A következő vízcsere után ne tápozz ennyit, én havonta nyomok annyit az akváriumba mint te naponta, vízcsere is havonta van. Igazából egy kis mikroelem pótláson kívül nem is kellene más. Egyenlőre ne változtass a vízcsere mértékén, majd csak akkor ha már éledezni kezdenek a növények. Fogadd meg Joci tanácsát és vásárolj gyorsan növő lebegő növényeket, én mint mindig a tüskéshínárt ajánlanám, ez gyorsan kiszippantja felesleges tápanyagot, a kis gömbalgák is hasznosak . A táptalaj mennyi idős? Csak annyiban érdekes, hogy kimerülhetett e, vagy még aktív.
2015. ápr. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Ma megyek növényekért.A táptalaj kb. fél év körüli lehet.

A csöveket pedig újrarendeltem, HO-t vettem, 39w 2darabot.

2015. ápr. 30. 09:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!