Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bomlanak a növények?

Miért bomlanak a növények?

Figyelt kérdés
Az összes növény megállt a növekedésben,a gyökereik is és az egész növény rothadni kezdett, Egész akváriumra kiterjedő dolog.Még soha nem jártam így.Micro, és macro tápoldatot is adagolok, ill. folyékony co-t-is. Egy darabig nagyon fejlődtek a növények, és egyszer csak ez lett.Vízcsee heti 50%.Magyarul semmin nem változtattam, és egyszer csak elkezdtek megállni a fejlődésben, majd rothadni.Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. ápr. 26. 19:38
1 2 3
 21/27 Salx Narval ***** válasza:
Rendben ez így már biztosan jó lesz. A talajban bár, nem írtad milyen, még sokáig lesz elegendő tápanyag ha jobb fajta akár 1,5 évvel is számolhatsz. Ez csak azért fontos, hogy addig nem kell tápozni külön a gyökereknél. Majd jelezd mire jutottál, gondolom mindenkit érdekel az érintettek közül.
2015. máj. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

A 2x39 watt t5 már határeset, hogy eleinte magában elég, én hozzá kapcsolnám napi 1-2 órára a jelenlegit, folyamatosan hétről hétre növelve az időt.


1-2 hónap múlva, ha felvették a növények az akva ütemét mehet minden fény, a régi t8 és a új t5 együtt.

2015. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
És az nem baj, hogy a t5 mindkettő daylight cső? A plant color t8-ban van,jelenleg 1db, és 1db daylight.Esetleg, mivel t8-ból van egy pár plant color csövem,legyen mindkettő plant color, vagy maradjon az eredeti felállás?
2015. máj. 2. 07:51
 24/27 anonim ***** válasza:

Alapból mindenki, még a High tech növényesek is t5 fénycsőben nappalit hasznának, sima 3 sávos 865 fénycsövet, t5-ben elég zűrös a növényes fénycső, túl sok kék-piros szint ad az akvának, az algák is nőhetnek nem csak a növények.


Egy t5, és egy t8 között a fő különbség az áramfelvétel, egy 10 cm-es t5 darab 50%-al több áramot vesz fel, így 50%-al erősebb a fénye, van még a watt/lumen hasznosítás, a t5 jobban hasznosítja a felvett áramot, változó de általánosságban 5%.

A végeredmény 55%-al erősebb fény, azonos hosszban, a t8 fénycsőhöz képest, sokkal mélyebbre világit.


Én 4db daylight fénycsövet tennék be, villamosságiba olcsón kapsz, 865-860 fénycsövet vegyél.

Plant color növényes fénycsövet nem használtam még, osram flora volt, az nem jött be. Sylvania groluxot használok, de csak max 0.5 watt/literig.


Neked több lesz mint 0.5 watt/liter, co2 nélkül ha mind a 4 fénycsövet használni akarod lehet jobban jársz 4 nappali fénycsővel.

2015. máj. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm, akkor így is teszek.Holnap megjönnek a t5 csövek,holnaputántól már mehet is a dolog élesben.Kicserélem a t8-as növényes csövet is(daylight van itthon másik),így akkor mind a négy daylight lesz, és úgy üzemeltetem, ahogy javasoltad.

Köszönöm a segítséget,pár hét után jelzem, hogy hogy alakul a dolog.

2015. máj. 3. 20:16
 26/27 anonim ***** válasza:

Öszegezném egy kicsit a dolgokat.


Eddig: sok halad van, ami sok nitrát adott, kevés káliumot, és kevés micro elemet, adtál a vízbe komplexet amiben a beadott táphoz elég, megfelelő mennyiségű micro elem van, és kálium. Viszont, a halakkal együtt sok lett a nitrát, a halak nitrátjához nem lett külön adva kálium és micro elem.

Alacsony volt a fényed, aminél lassan épül be akár a halaktól származó, akár a beadott nitrát, igy halmozódott, kritikus szintet ért el a normál 10-20 ppm helyett ami a halak pusztulását, a növények "kiégését" okozta.


Ezután, a halak képezzék a fő nitrát forrást, nem kell adagolnod, kell egy kiegészítő növénytáp, profito vagy Dr. garden. Erősebb lesz a fényed amihez valószínű nincs elég légkörből beoldódó co2 így indokolt a carbo adagolás, idővel teljes fénnyel mehetne carboból az 50-60 liter/1ml.


Kell olyan növény, ami intenzív fejlődésű, szár osztással, metszéssel szaporítható, fel veszi a halak nitrátját, kocsány nélküli ambulia, indiai vízi csillag, tüskés hínár van nekem erre a célra, illetve ezek váltak be.

A fényt folyamatosan növeld, vegyék fel a növények az ütemet, sok a keletkezett nitrátod, algásodás lehet másként.


Lehet lesz algásodás, sőt a sok hal miatt majdnem biztos, jól metszhető növényeket érdemes betenni, ha algásak ki lehet metszeni, 1-2 hónap biztos, hogy zűrös lesz, utána rendben lesz minden.

2015. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Mostmár elkezdtek szépen nőni a növények, bár néhány fajta, amit újonan raktam bele még nem bírta a starpát, főleg a hínár félék. Viszont rengeteg lett a fonal alga, ill. az ecsetalga, még kordában tartható, de folyamatos szedéssel.
2015. júl. 12. 15:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!