Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok, az első akvárium...

Kezdő vagyok, az első akváriumról tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 112 literes akváriumot szeretnék vásárolni, ehhez szeretnék még egy kis segítséget kérni.

Ami az akváriumban lenne: kb 12-16 neon hal és 14 garnéla, nem túlságosan növényesnek akarom, de azért akarok azt is bele tenni.

A világításban és a szűrésben még nem tudtam dönteni.

Max 40-55 ezret szeretnék az egészre költeni.



#akvárium #neonhal #112literes
2015. ápr. 27. 17:03
1 2 3
 1/25 Dioxyde ***** válasza:
Ha boltban veszed az akvárium szettet az olyan 28-35 ezer attól függ hol veszed...Ott a szűrés, világítás gyenge.HA magadnak rakod össze az jobb, de 16000 egy viszonylag alap tető világítással ehhez az akváriumhoz külső szűrő olyan 20-25 ezer kb plussz talaj növények egyéb dekoráció kevés lesz lehet az a pénz amit rászánnál.Lehet olcsóbban kijössz ha használt cuccokat veszel ha ennyi a max keret.
2015. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Használt cuccokat biztos nem szeretnék bele, inkább többet költők rá, tudnál ajánlani szűrőt meg világítást?
2015. ápr. 27. 18:17
 3/25 Dioxyde ***** válasza:

Nem tudom a pontos méretet de linkelgetek neked be neked dolgokat nálam beváltak.

[link]

[link]

ezek igen igényesen kivitelezett tetők bátran ajánlom alacsonyabb fényigényű növényeknek megfelelő szép és esztétikus kivitel.

[link]

ez elég jó szűrő

[link]


Én JBL-t használok olyan 5-6 éve semmi bajom vele csendes megbízható.

2015. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaidat, sokat segített!

Világításban akkor döntöttem 2x24w tökéletes lesz.

Szűrőt még nem tudom hogy jbl 701 vagy 901 legyen.

Meg a szűrőbe milyen töltetet rakjak?

És talajból tudnál nekem ajánlani?

2015. ápr. 27. 20:04
 5/25 anonim ***** válasza:

Abból induljunk, hogy 55 a keret.


Vannak nyílt, és zárt akváriumok, a nyíltaknál nagyobb a választási lehetőség.

Példa ez egy zárt fedeles, 2x18 watt a lámpa: [link]


Kell egy nagyobb szivacs ami védelmet nyújt a garnéláknak, példa ilyen: [link]


Ezt a szivacsot vagy egy power headra, vagy a külső szűrő szívó ágára kell húzni.

Ha külső szűrőre megy, akkor hetene kivenni alaposan kimosni csap alatt.

Abban az esetben ha power headra kerül, tehát fő szűrő lesz, akkor tilos csap alatt mosni, akvárium vízben egy tálban kell.


14 garnéla az semmi, legyen 6 a könnyen szaporodók közül, majd ha lesznek 40-en akkor lesz mutatós.


Fűtő az nem kell neon és garnéla mellé, a fűtött lakás hőfoka elég. 20 c.fok körül már jó.


A külső szűrő mindig jobb, persze drágább is, nekem is jbl van, van terta, és egy kisebb eheim classic, mindhárom márka jó, merem ajánlani.

2015. ápr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Dioxyde ***** válasza:
Én megint csak a JBL táptalajt ajánlom ez nekem nagyon bevált illetve sima bazalt zúzalék de te döntesz mennyit szánsz rá:)
2015. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Dioxyde ***** válasza:
Másról véleményt nem tudok alkotni mivel nem használtam,de nálam ezek nagyon jól bejöttek:)és nem szponzorál a JBL:D
2015. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Én újonnan vettem egy jbl e 700, majd nemsokkal később egy 900-at nagyobb pénzt kiadni csakis JBL szűrőér vagyok hajlandó, olcsón vettem tetrát, eheimet, ha lett volna jbl azt vettem volna, de nem volt jó árban használta.


Nagyon dicséri mindenki a tetrát, nekem a jbl mellett csákány, és hangos, nem beszélve a feszülő adaptereiről.

Ha valaki az első szűrőét veszi annak tökéletes, mivel nincs viszonyítási alapja.

Nekem 3 márka van, abból a jbl amit nem adnék oda semmiért, a másik kettőt jó árban azonnal. Ha! tudok venni helyette JBL-t.

2015. ápr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Bocsánat kérdező, most láttam, hogy írtál, Dioxyde kezdte el a válaszadást, így átadom a két szűrő közötti különbség ismertetését, nem akarok bele kontárkodni a válaszadásba.
2015. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Akvárium: [link]

Szűrő: [link]

Világítás: [link]

Plusz szűrő(a szívó csőre): [link]


Akkor ez eddig így lényegében jó erre a célra?

2015. ápr. 27. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!