Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór kezelése így megfelelő?

Darakór kezelése így megfelelő?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék gyógyszeres kezelést alkalmazni, mert az a szűrőbacikat is kiírtja, meg amúgy is jobb a természetes megoldás.


Így jó?


- vizet felfűtöm 30 fokra

- sót adok hozzá a vízhet


És még egy kérdés: ez a sós-víz melegítéses kezelés pusztítja a szűrőbacikat?


2015. máj. 2. 21:51
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Ez így önmagában nem biztos, hogy elég. Én is gyógyítottam sóval de naponta új akváriumba tettem, jobban mondva tisztába. Egy halról van szó amelyiken karantén alatt jöttek elő a pöttyök. Több halnál egy társas medencében ez nem biztos, hogy működik. Én javasolnám a Sera Costapurját, inkább a bacik mint a halak. Vedd ki a szűrőből a szűrőanyagokat és tedd állott vízbe, ha van légpumpád akkor tedd a légoszlop fölé. Másik megoldás, hogy vásárolsz bacikultúrát, vagy 3- hétig heti két alkalommal csinálsz részleges vízcserét amíg újra elszaporodnak. Én ezt tudom tanácsolni de talán mások már próbálták sóval és majd írnak.
2015. máj. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Ja és az alsó kérdésre: 10-liter csapott evőkanál só a max amit a medencébe tehetsz, ez csak lassítja az inváziót és némelyik halnak már ez sok is lehet. Az a mennyiség amelyik megölné őket végezne a bontóbacikkal is és halat sem tarthatnád benne sokáig, ezt más parazitáknál használatos gyos fürdő, ma már nem alkalmazzuk mert nehéz meghatározni a kellő adagot. A sózást megelőzésre használtuk régebben, teáskanál/10 liter víz, ez a mennyiség ártalmatlan de gátolja a kórokozók felszaporodását, legalábbis ezt vártuk tőle. Tehát az a mennyiség amit használhatsz megelőzésre és a rajzók lelassítására elég csak, ha már látod a pöttyöket ne sózz, hanem kezeld gyógyszerrel.
2015. máj. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ok, és a malachitzöld megfelelne?


(sera costapur metilinkék + malachitzöld, és mégis nagyon drága, mivel ugye sera termék...)


Akkor a szűrőt tegyem át egy pl: vödörbe, amiben állott víz van, és abban menjen, így megóvhatók a bacik a kipusztulástól?


csak aggódom, mert akkor a víz szűrés nélkül marad, az ammónia pedig gyűlni fog fel a akváriumban...szóval eléggé pengeélen táncol a dolog.... kérlek küldjetek választ!

2015. máj. 3. 11:06
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Igen használhatsz metilént és malachitot fele-fele arányban,(de jobb lenne a SERA). A metilén és malachit együttes alkalmazása után 3-naponta 40%-os vízcsere, a cserevízhez arányosan újra adagold a szereket, ezt legalább háromszor csináld meg,az-az 9 napig tart a kezelés és 40%-os vízcserével ér véget. Nagyon keveset etess a kezelés alatt, vagy semmit és ne aggódj a vízcserék biztosítják a gyógyszer utánpótlását és a felesleges méreganyagok távozását szűrő nélkül is. A szűrő üresen üzemelhet, vagy tehetsz bele másik szűrőanyagot is amit majd utána kicserélhetsz az eredetire. A szűrőanyagban esetlegesen előforduló paraziták gazdaállat nélkül elpusztulnak a 9-nap alatt. Mint már írtam, kell egy légpumpa ahhoz, hogy áramoljon kissé a víz a szűrőanyag között, ez esetben megóvható a bacikultúra nagy része, 2 naponta morzsolj egy kevés halkaját a szűrőanyagra. Ennek ellenére úgy kell tekintened az akváriumra a kezelés után mintha most üzemelted volna be, mármint a vízcseréket illetően, de ezt már az előbbiekben leírtam. Ne nagyon vacakolj mert kinyírod a halakat, telnek a napok.
2015. máj. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Bocs nem neked írtam le. Tehát a kezelés után 3-4 héten át hetente 2 alkalommal csinálj 20%-os vízcserét, utána heti 20% ajánlott, esetleg 2 hetente 30%. Vagy használj bacikultúrát és akkor nem kell heti két alkalommal részleges vízcserét csinálni.
2015. máj. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!