Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kificamodott ujjcsontok...

Kificamodott ujjcsontok (kézfejben) megfelelő kezelése után hogyan érdemes erősíteni az ízületet, hogy ne ficamodjon ki magától újra?

Figyelt kérdés
November elején kificamodott két ujjcsontom a kézfejemben, amit másnap megműtöttek (két szegeccsel rögzítették a csontokat a csukló ízülethez). Négy hétig gipszben volt a kezem, a drótokat pedig ma szedték ki. Egyszer voltam gyógytornán, de a gyógytornász azt mondta, hogy teljesem megfelelően mozognak az ujjaim (ökölbe tudom szorítani a kezem). Pénteken megyek varrat kiszedésre. Utána mi a teendő, milyen gyakorlatokat kellene csinálnom, hogy fokozatosan visszaerősödjön a kezem? Sacc/kb. mikortól kezdhetek ismét normálisan edzeni (súlyokkal)? Kb. 1-2 hónap még a regenerálódási idő?

2014. jan. 21. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
EZT az orvosod meg a gyógytornászod tudja csak megmondani, ök látják a kezedet meg azt, hogy milyen állapotban van.
2014. jan. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát a gyógytornász a kislabdás erősítést mondta, de hogy meddig kell... Azt nem tudom. Az utókezelés lezáródott, a drótkiszedéssel már nem fogok tudni értekezni a kézsebésszel, csak panasz esetén, már a területi sebészetre kell mennem. De ezt a kérdést elfelejtettem feltenni, hogy meddig és hogyan kell terhelni a kezemet...
2014. jan. 21. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!