Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium üveg vastagsága?

Benike0112 kérdése:

Akvárium üveg vastagsága?

Figyelt kérdés
Találtam egy 220literes akváriumot 92x60x40 es akváriumot 5mm vastag ami elég vékony ,ha kap egykis merevítést és nemengedem csurdig leher baj ?

2015. máj. 3. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Az üveg magassága itt sokat számít. Az melyik? Ha a 40 centi, akkor nem lesz baj merevítve. Ha viszont a 60 centi a magassága, akkor baj van. Én merevítve se merném a felénél jobban megtölteni. Úgy szokták csinálni, hogy óvatosan töltögetik vízzel, és egy vonalzót fektetnek az üveg falára. Ha már billegtetni lehet a vonalzót, vagyis "hasasodik" az üveg, akkor azonnal abba kell hagyni és látod, hogy kb. mennyi mehet bele. Nekem hasonló van 7-es üveggel. Kár is merevíteni, viszont egy teknősnek tökéletes.
2015. máj. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Két dolog számít, a magasság, és a liter, amelyik nagyobb az felülírja a másikat, az lesz a meghatározó. Nálad a liter meghatározóbb ha 40 magas az akva.


Itt egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=V7Pzvlkczrg nagyon korrektül el van magyarázva benne.


Az 5mm erősen terráriumra hajaz, lehet, hogy a ragasztás minősége is olyan, vastagabb alátéttel harmadig feltöltve merném használni, de akkor meg elég furcsán fok kinézni.


1mm üvegnél rengeteget számít, egy 6-os üveg sokkal erősebb mint egy 5-ös.

2015. máj. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én eladnám terráriumnak, majd vennék egy rendes akváriumot 8-as üvegből.
2015. máj. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a vallaszokat ! Vegul vettem egy 250literest 8mm vastag uveggel !
2015. máj. 6. 17:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó döntés volt, ha már feltetted a kérdést akkor valószínű, hogy téged is aggasztott az üveg vastagsága, egy óvatlan mozdulatnál amikor takarítod az üveget rád szakadhatott volna az egész.

300 liter alatti akváriumoknál szinte mindig az üveg a legolcsóbb, egy idő után, akár a növényzet, ami benne lesz már a többszörösét érheti.

2015. máj. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!