Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Naphal tartása?

Benike0112 kérdése:

Naphal tartása?

Figyelt kérdés
Kaptam egy naphalat (kb 5cm)beleraktam egy 250literes akváriumba raktam bele neki koveket meg hinart ,mivel etessem ? Megmarad az akváriumba ?

2015. máj. 7. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Forrás: Internet nagy világa


Élőhely:Európa,Észak-Amerika;ezeken kontinenseken szinte bárhol megtalálható.

Helyigény:200-300 liter.

Táplálék:Élő eleséget adjunk neki,kedveli a kishalakt,lisztkukacot.

Testhossz:17-18 cm.

Viselkedés:Agresszív és területvédő,nem társas.

Dekoráció:Az aljazat legyen folyami homokból,leginkább hazánkban megtalálható vízinövényekből válogassunk,de legyen elegendő úszótér.

Megjegyzés:Egy nagyon színes és lenyűgöző mintázatú hal.Beszerzése megoldott,hiszen csak le kell menni egy helyi tóhoz vagy mocsárhoz,de akár a csatornák is szóba jöhetnek,ezeknél kezdjük meg a horgászatot ami a hal kis mérete miatt egyszerű,mondhatnánk úgyis,hogy a horogra is ráakad,de lehetőleg 1 darab csont vagy lisztkukacot használjunk csalinak.Az első napokban nem nagyon fog enni,de ne aggódjunk idővel "beakvarizálódik".Biztosítsunk erős szűrést.Társításnál leginkább a "kőfúró" halakat illetve saját fajtársait helyezzük az akváriumba,de törpeharcsával való társítása is sikeres lehet,de mással nem is nagyon fér meg,mivel területvédő.Érdekessége,hogy élőhelyén gyakran keveredik más naphalfajtákkal,például a kis naphallal,de általában az ilyen "hibrideknek" is megegyeznek tartási igényei.Az akváriumot fontos,hogy a természetes élőhelyének megfelelően rendezzük be,tehát az élőhelyéről rakjunk bele vízi növényeket,vagy faágakat,de ezeket lehetőség szerint 1-2 héten keresztül langyos vízbe áztassuk.Gyakran a hirtelen vízminőség változás miatt pusztul el,ezen úgy segíthetünk,hogy lassan hozzászoktatjuk az akváriumi vízhez,tehát amikor hazahozzuk akkor egy olyan akváriumba helyezzük,amely az élőhelyéről származó vízzel van feltöltve,később ehhez lassan 10%-s vízcserék alkalmával adjunk tiszta akvárium vizet.

Angol neve:Sunfish,green sunfish.

Szinonimák:Napsügér.

2015. máj. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
250 literen jól elvan a naphal, bár lehet, hogy később nem ártana egy nagyobb (300-350 literes) akvárium. búvóhely legyen bőven az akváriumban, növényeket nem bántja. rakhatsz mellé másik naphalakat is, vagy olyan halakat, ami nem fér be a száján és kibírja a naphal esetleges "hőzöngéseit" (pl zebrasávos sügér, vöröstorkú sügér). a száraztápot nem mindig eszi meg, etetheted fagyasztott kajával, gilisztával, akár apró sajt vagy húsdarabkákkal is (persze ha még 5 centis, akkor az útóbbi 2 később szerepeljen az étlapon). ragadozó, olyan kaját adj neki, amit egyben be tud szippantani (nálunk főként ezekkel "foglalkozik"), tehát ne kelljen rágnia a kaját, mert azt nem fogja.
2015. máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet zebrasavos sugerekkel tartani ?? Egyenlore egy naphalam van milyen aranyba tartsam oket ?
2015. máj. 7. 20:50
 4/8 anonim ***** válasza:
A naphal szép méretűre tud nőni volt egy 11 éves 32 centi hosszú hím bestiám a tavamban, eszméletlen szép volt a kék színével csak úgy világított az aranyhalak mellett, sajnos tavaly nyáron távozott közülünk :( emlékszem mennyi mindenen ment keresztül kifogtan a Balatonból siófoknál kiskorában majd mikor hazafelé mentem kiborult a buszon félúton egy kanyarban, ott hevert a padlón gyorsan felkaptam és az üvegbe tettem amibe ásványvizet öntöttem lefeküdt az aljára azt hittem elpusztul.Mire hazaértem vele kicsit feléledt gyorsan a tóba engedtem jövő nyárra párba állt a nöstény naphallal és leívtak sajnos csak pár utód nőtt fel ők máig élnek de az apjuk méretét meg sem közelítik :(
2015. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként átélt egy tó nagyobbítást,egy sikló és egy macska támadást is
2015. máj. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok naphalat ne tegyél be, mivel a naphal terüeltvédő. Maximum egy nőstényt visel még el maga mellett a fajtájából. Hogy sügérrel lehet-e tartani, nem tudom, meg kell próbálni. Ha nem bírják egymást, az ki fog derülni. Etetni gilisztával, csontival is lehet, ezt horgászboltba tudsz venni.
2015. máj. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt 160 literes akváriumba 6db naphalam. Olyan 6-8 centiseket hoztam és kb 9-10 centisre nőttek. 1 évig voltak itt, mert köv nyáron visszaengedtem őket a tóba.


Gyakorlatilag mindent megettek. Egymást nem bántották. Amikor mentem feléjük a kajával a kezemben, 2 méterről már elkezdtek ugrándozni, annyira örültek mindig. Nem tudom, hogy volt e köztük hím, de nagyon aranyosak voltak. A világítást egyoldalra tettem és alá gyűltek a lámpa alá. Aztán meg az ablak alá tettem az akváriumot, ahol kicsit belesütött a nap, és azt is szerették.

Volt amikor kukoricát dobtam be nekik, vagy fagyasztott artemiát, vagy élő tubifexet, illetve a lemezes kaját is ettek. Nagy mennyiségű kaját ettek, nem voltak válogatósak. Olyanok voltak mint a pirajak, amikor benyúltam a vízbe odajöttek a kezemhez cuppogni.


Volt egy kis razbóra is köztük véletlenül, de azt nem ették meg, csak belekerült amikor így fogtuk őket. Az a razbóra 1 év múlva is ugyanúgy idegesen fickándozott az akváriumba a nagy dög naphalak közt, aztán természetesen őt is elengedtük.


Aztán állakereskedésból is egy halat bele akartam tenni, amiről úgy gondoltuk az eladóval közösen, hogy a naphalak nem fogják bántani, de azt így pár másodperc alatt széttépték. De sajnos már nem tudom hogy az milyen hal volt. Valamilyen szürke színű, vékony hal :)

2015. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek !!
2015. máj. 8. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!