Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van értelme? Többi lent

Van értelme? Többi lent

Figyelt kérdés
A tesóm a 200 literes akváriumához olyan külső szürőt akar venni amit 400-600literes akváriumhoz ajánlanak. Ezt ugye nem tudja fullon járatni mert akkor cunami lesz. Ha meg folytani kell nem jobb lenne helyette egy kisebb?
2015. máj. 12. 06:55
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Igen kicsit erős bele az a lélegesztető. Vegyetek kissebbet, nem csak olcsóbb de nem is fenyegeti a halakat az a veszély hogy a végkimerülésig úsznak. Kb 200 vagy 150-350 vagy 400. Valami ilyesmit próbálj keresni (más méret is persze jó). De ne okozzon "tsumamit,, ezzel szemben meglegyen a teljesítő képessége.
2015. máj. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyári ajánlásokkal nem kell foglalkozni. Pont optimális lehet 200 literhez. Gondolom ilyen tetra 1200, jbl1500 méretű akvárium lehet. Egyáltalán nem csinál cunamit, sőt még magába kevés lesz egy ilyen szűrő,idővel jelentősen csökken az áramlás, egy belső szűrő fog kelleni mellé, ha nem szeretnétek 2-3 havonta takarítani. Nekem 140 literbe van egy tetra 800-am meg egy aquael 2000, a külső szűrőt 6-7 havonta szoktam takarítani.
2015. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És teljesen kinyitott csappal megy a 2000-es?
2015. máj. 12. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Már igen, azt is nagyon ritkán szoktam kipucolni, tiszta dzsuva a szivacs.
2015. máj. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Azért jó nagyobb szűrő mert egyrészt több szűrőtöltetet tartalmaz, másrészt ahogy telítődik fokozatosan erősebbre állíthatod az áramlást, így biztosítva a folyamatos és azonos kapacitású szűrést, anélkül, hogy gyakran takarítanád. Ha nem gond a pénz én is a nagyobbat választanám. Ez nem azt jelenti, hogy a kisebb nem jó, csak azzal több a macera, viszont olcsóbb. Kinek mi a fontosabb, úgy válasszon.
2015. máj. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!