Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes akvárium! De hogyan?

Növényes akvárium! De hogyan?

Figyelt kérdés

Annyira gyönyörűek a növényes akváriumok h beleszerettem :) Készülök venni egy 54 literes akvárium szettet, de teljesen kezdő vagyok! Már olvasgattam dolgokat a haltartásról és akvárium előkészítésről stb. Na de mi van a növényekkel? :) Ki is néztem magamnak párat! De fogalmam sincs h kezdjek hozzá.. Kell táptalaj? Hogy lehet "lefüvesíteni" az aljzatot? Mik is kellenek hozzá? Olvastam olyanokat is h pl az úszó májmohát rá kell kötözni dolgokra h ne lebegjen stb. :) Minden érdekel ami a témával kapcsolatos és saját praktikákat, tapasztalatokat ios szívesen olvasnék! Még nézelődöm neten, de itt is várom a válaszokat! :)


Köszi!


2010. febr. 26. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia Ha egybefüggő növénytakarót szeretnél,és sok növényt,akkor érdemes táptalajt venni,érdemes 2 fénycsöves akváriumot venni és az egyik csövet növényes csőre lecserélni(rózsaszín fénye van).Amiket a neten látni,mindben van co2 adagoló,ezt kb 30e ftbol lehet megvenni,vagy csinálhatsz élesztős széndioxidreaktort házilag,de ez nem olyan hatásfokú mint a bolti.hb 2 hétig bítrja egy adag ilyen bekevert lötty.a lötyi: 2kiskanál élesztő,2dl cukor,és 1 liter langyos víz.

A szerkezet: 1 2 literes visszaválthatós kólásüveg tetejére fúrsz egy lukat,akkorát hogy a levegő cső szooruljon benne,tehát egy kicsit kisebb lukat vfúrsz a kupakra.A levegőcsövet ugy tudod áthúzni,hogy sréhen levágod a végét,és egy fogóval át tudod húzni a lukon,a másik végét pedig egy porlasztóra csatlakoztatod és belógatod az akváriumba.Vigyázz hogy az élesztős víz fel ne fusson,és a halak halálát okozza a beömlő lé.Nekem 2 tartályos,a második félig van csapvízzel,az aljába vezetem a gázt amit termel az élesztő,és onnan felbugyog az üveg levegős részébe,és onnan vezetem át az akváriumba.Igy ha tulfut az élesztő,akkor se a halak közt végzi,hanem a második tartályban.A porlasztókövet érdemes lemosni 1-2 hetente,mert az élesztő lecsapódik rajta és ilye fehér izés lesz... és növénytápsót,vagy löttyöt is kell használni.Nem kis munka van egy ilyennel.

2010. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
2010. febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én nem tanácsolom az élő növényeket egy akváriumba, mert némelyik egy idűő után rothadni kezd és ammónia szabadul fel, ami megölheti a halakat!
2010. márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! Még gondolkodom! :)
2010. márc. 7. 18:36
 5/5 anonim válasza:

Érdemes átfutni az alapismereteket: [link]


Az élő növényeknél szebb akváriumot nem nagyon tudok elképzelni. A növények gyönyörűen fejlődnek, időnként virágzanak is, csak a megfelelő körülményeket kell biztosítanunk. Fény, tápozás, szűrés, vízcserék.

2010. dec. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!