Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényezés és garnélatartás...

Tomaszcool kérdése:

Növényezés és garnélatartás nano-pico akváriumban?!

Figyelt kérdés

Hamarosan kapok egy ~15 literes akváriumot. Szűrésnek menne egy FAN 1 (kicsit soknak tűnik, de levenném a teljesítményét ésvagy kicsit változtatnék a szűrőfelületen). Világítás terén még nem döntöttem, mert az függ a következőktől.


A felhasználását tekintve 2 dolgot tudok elképzelni.


1) Egy közepes/erős fényigényű növényes aksit. Van itthon GA micro/macro amit fel szeretnék használni. Ha jól sejtem kellene CO2, amivel bajban vagyok még, mert nekem az eléggé új téma lenne. Másik megoldás a Carbo, de tudomásom szerint az nem képes csodákra magas fény mellett, nem helyettesíti a CO2-t. Tehát ez a vonal kihívásokkal teli lenne. Oda kellene figyelni a tápozásra, fényre és a vízcserére.


2) A második elképzelésem egy Erősen mohásított aljzat ésvagy moha fal lenne, vagy egy tő Anubias Nana. Ez a vonal nem lenne túl nagy kihívás és szerintem jól menne a dolog. Semmilyen oldalról nem igényelne túl nagy odafigyelést (persze a kötelező vízcsere ... stb mellett).


Ti melyiket választanátok?


A növények mellé gondoltam garnélákat, de nem vagyok benne biztos, hogy az akvárium mérete megengedi azok tartását. A mohás vonal szerintem meghálálná a munkájukat. Ha nem menne a dolog, akkor valami speckóbb csigát/csigákat tennék bele.


Esetleg valakinek van tapasztalata kb ekkora akváriumban történő garnélatartásról? Megoldható így?



2015. máj. 27. 13:04
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszi Pendulum!
2015. máj. 28. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!