Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Emelhetek még a világitás...

Emelhetek még a világitás idején, vagy már sok lenne?

Figyelt kérdés
130 literes akvárium 0,48 W a világitás. Jelenleg 8 órát ég a lámpa.
2015. máj. 28. 08:10
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha ez azt akarja jelenteni, hogy 0,48W/liter a világításod 8-órán keresztül, akkor ez kevés és idővel ki sem nagyon tolható. Emelni kellene min 0,75W-ra, de inkább 1W/literre. szerintem max 10-11 órát érdemes világítani, mert a növényeknek is kell a pihenő. Inkább 8-9 óra megfelelő fény mint 10-14 óra gyenge. Ez természetesen a saját véleményem, valamint sok tényező befolyásolhatja a világítás mértékét, minőségét és idejét.
2015. máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan világíthatsz többet is. Minek kellene 1W/L aztse tudod első, h milyen növényeket tart. pl anubiashoz meg cryptohoz nagyon szükséges 1w/l... Olyan világítás mellé már komoly szűrésre és tápozásra van szükség. Nem csak a main stream akvaparaszt nézet létezik...
2015. máj. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg nagynyomású co2...
2015. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálam kizáró ok lenne a 8 óra világítás, nem lenne értelme az akváriumoknak, nem látnám csak napi kb 20 percet mi van benne.

Családilag kötelező jelleggel 14 órát megy a lámpa, reggel 7 körül kapcsolom fel, és amikor megyünk aludni akkor kapcsolom le.


Nem könnyű kivitelezni, nagyon alacsony nitrát, foszfát szint kell, ami kompromisszumokkal jár, sokszor olyan növényt kell betennem amit nem szeretnék, pl kocsány nélküli ambuliát nem minden akváriumban nézem jó szemmel, de optimális a feladatra, világítás után kb 30 perecel nyílik, majd nálam 12 óra múlva csukódik, tehát igen hosszú ideig ellenfél az algáknak.


Akkor van gáz, ha több órát nem használják a növények a vízben keletkező tápanyagokat, a lukas időben burjánzik az alga, nincs ellenfele.

Nekem 2 akva kivételével 0,5 watt/liter a fényem, a nanokba több, azokat délben, mikor haza érek ebédelni kapcsolom fel, akkor is etetek.


Nem egyértelmű a világítás, ha többet arasz világítani az a növényzet növekedési ütemén, halak fajtáján, számán múlik, minél kevesebb tápanyag maradjon a vízben.


Van egy hitelesnek mondható forrás, ami a max időket írja: [link]


Adagolt macrónál, nem ajánlott 8 óránál többet világítani szerintem, én nem adok nitrátot, foszfátot.


Próbálgasd de csak folyamatosan, heti fél óránál ne emelj többet.

Ha jelenleg van algád, akkor nem ajánlott emelni semennyit, rontani fog a helyzeten.

2015. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van egy bevált rendszer akkor nem érdemes változtatni, sokaknak problémája az, hogy nem látnák, vagy csak alig, mi van a vízben, én sem hobbiból fizetek havi 60 kw-al több áramot, rá vagyok kényszerülve, sokan vannak így vele, csak a hosszú világítási idővel van értelme akvát tartani.
2015. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam délután 2-től meg éjfélig, szal 10 órát nagyjából.


Meg van olyan akvárium ami éjjel 2-kor kapcsol le, mert az időkapcsolóim néha eltolódnak időben egymástól. Aztán összehangolom őket, de pár hónap mulva megint minden akvárium máskor kapcsol le.

2015. máj. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Kedves 2 hozzászóló, ezért írtam, hogy ez a saját véleményem és, hogy sok minden befolyásolja a világítás mértékét, minőségét,stb. Feltételezem a kérdező is tisztában van a növényei fényigényeivel és nem az anubiasa miatt aggódik. Amúgy amit írtál jogos, ennél a világításnál már kell a tápozás.
2015. máj. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, persze hogy tápozok 2,5 ml profitóval.
2015. máj. 29. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!