Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha pár 1 hónapos kisbetta az...

ÓcsajiHunter kérdése:

Ha pár 1 hónapos kisbetta az akvárium alján fekszik de esznek viszont mintha vmi lehúzná őket úszáskor akkor azoknak már annyi? és ha igen akkor hogyan elözzem meg hogy a többi ne járjon úgy?

Figyelt kérdés

2015. máj. 29. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Az én babettám is elég sokat evett az elején,de egyszer az egyik haverom lehúzta a gyertyapipát és állított valamin.Az úszó így feljebb került és utána már nem evett annyit.Szóval nem kell megijedni,egy jó beállítás után,már nem fog így járni a kis babettád! :)

2015. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Ez kritikus időszak számukra mert ilyenkor kezdik használni a labirintszervüket, feljönnek levegőért és könnyen megfáznak ha a levegő hidegebb, pár fok is gond lehet. Az akváriumban is megfázhatnak, ha a fűtőtest hőjét finom porlasztással nem oszlatjuk szét. Ha már kialakult a hasonúszás nem biztos, hogy meggyógyulnak. Esetleg kicsivel megemelt hőfokkal alacsonyabb vízoszloppal lehet próbálkozni, természetesen üveglappal fedett akváriumban. Legközelebb: figyelj arra, hogy az akvárium fedve legyen, a porlasztót a fűtés alá tedd, a cserevíz azonos hőfokú legyen az akvárium vízével, ajánlott hőfok 28-30 a levegő max 1fokkal lehet hidegebb 2-3 fok már kockázatos lehet. Én 2 naponta cseréltem 10% vizet és az egyenletes hőfokot úgy oldottam meg, hogy a kis nevelő akváriumot egy nagyobb akváriumba tettem és ebben volt a fűtés ill ez volt lefedve ill takarva is a fénytől. Tehát a dolog lényege az, hogy a levegő és a víz közel azonos hőfokú legyen,(28-30 fok) az már a te dolgod, hogy hogyan oldod meg.
2015. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Jót nevettem:D


Komolyra fordítva a szót írj le minden lényeges adatot az akváriumtól úgy talán többen tudunk segíteni. Bettánál első körben fedett akvárium ami a fontos nehogy megfázzon, aztán az állandó 25-27°C. A szűrésed milyen?

2015. máj. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fedve vannak 28 fokon. Szuro nincs de 2-3 naponta vekony gumicsovel a retket az akvarium aljarol plusz 30% vizet leszivok es szuroberendezessel tisztitott azonos foku vizet kapnak. Figyeltem eddig is a levego fokara de ezentul jobban fogok. Valaszokat koszi :)
2015. máj. 29. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Üdv újra,az 1-es válaszoló vagyok.

1 korábbi alkalommal már adtam meg egy hasonló kérdésre,megfelelő választ.


Kérdező!


Olvas el,itt is írtak hasznosat.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..

2015. máj. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!