Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb 2 hete vannak a halaim az...

Gergő82 kérdése:

Kb 2 hete vannak a halaim az akváriumban az 1-ik cápamárna ma reggelre elpusztult mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2015. jún. 24. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bocs, elromlott a kristálygömböm, segíts egy kicsit:

- mekkora akvárium?

- mióta van meg?

- hogy járattad be?

- milyen a szűrésed?

- milyen halaid vannak még? (milyen fajból hány darab)

- milyen tüneteket mutatott a hal?

2015. jún. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

112l akvárium van benne 5 neon 3 szumátrai díszmárna, 8dánió. (6 algaevő 1 csíkhal azokat tegnap hoztam bele)!

az akváriumot ugy járattam be hogy berendeztem stb használtam vízelőkészitőt meg biokulturát és hagytam 3 napot állni a vizet.A szűrőm az egy JKA-IF303-as tipusu. a hal nem nagyon uszkált szinte egyhelyben volt mindig az akvárium alján a másikkal együtt.Eszegetett néha de ennyi.

2015. jún. 24. 09:44
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet ammónia és/ vagy nitrit mérgezés is. Úgy veszem ki nem járattad a szűrőt a halak érkezése előtt legalább 2 hétig. A cápamárnának nagyon kicsi ez az akvárium 30-40 cm-re is megnőhet.

Ezt nem árthat ha elolvasod:

[link]

2015. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet valamit tenni,hogy legalább a többi ne pusztuljon ell?
2015. jún. 24. 11:57
 5/12 anonim ***** válasza:
A nitrit szint elvileg pont két hét után tetőzik. Ha nem tudsz megszabadulni egy haltól sem, akkor azt csináld hogy most kb egy hétig minden nap cserélsz 20% vizet, utána még egy hétig kétnaponta. Illetve kb 3 napig nem adsz nekik enni (a mérgező anyagok a halak ürülékéből keletkeznek), ezt simán kibírják, utána is fokozatosan emeled az adagot.
2015. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja és a cápamárnától meg kéne szabadulni, anélkül is túl van telepítve.
2015. jún. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
használjak valami víz előkészítőt a cseréhez? most lecseréltem kb 20%-át de az a víz már 1 hete ott állt a kannában amiben tárolom a vízcseréhez.most engedtem bele frisset gondolom ahoz,hogy holnap is tudjak cserélni kéne valami előkészitő nem?
2015. jún. 24. 13:19
 8/12 A kérdező kommentje:
a szűrőt kapcsoljam ki?
2015. jún. 24. 13:30
 9/12 Dioxyde ***** válasza:
Részleges vízcserénél a vizet hagyod egy fél vagy egy napig állni aztán utána beleöntöd a vízbe én semmit nem rakok a vízbe semmi előkészítőt nem kell az ....a szűrő meg menjen mindig.Cápamárnának ez kicsi lett volna előtte utána kell nézned mik a halak igényei ezzel az erővel vehettél volna vmi olyan harcsát is ami éjszaka bezabálja a neonjaidat meg a többit.Ekkora akváriumba pedig már külső szűrő kell amid van nem tudom milyen,de gyanítom, hogy belső szűrő.
2015. jún. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
biokulturát vegyek még bele?
2015. jún. 24. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!