Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80-100 literes kezdő akiba jó...

80-100 literes kezdő akiba jó választás az Eheim 2413 Biopower 240 belső szűrő biológiai töltettel? Növényt is szeretnék aminek nincs nagy fényigénye jól mutat, és "sügérálló". Lámpát később szeretnék venni mivel nem férne már bele a keretbe. Thx

Figyelt kérdés
Sokcsíkú csigasügér (Neolamprologus multifasciatus) mellé milyen fajokat tehetnék? Tetszenek a harcsák, sügerek. Mennyi és mekkora halakat lehet ekkora akiba rakni?

2015. júl. 7. 23:49
1 2
 11/15 Salx Narval ***** válasza:
Nem, nem ő legvérmesebb az akváriumban hanem a zebrasügér, ő mindenkit hajt, főleg a yellowokat terrorizálja, de tulajdonképp mindegy neki kit kerget és kinek udvarol.:D A tűzsügér egyedül van de jól véddi a helyét. Az akváriumban az történik amit a zebra hím megenged, hol itt, hol, ott jelöli ki a területét, egy riválisa van csak a rot-riot hím, az néha elpáholja de őt a nőstényén és a területén kívül más nem nagyon érdekli. Amúgy onnan látszik, hogy kemény halacska a tarka sügér, hogy eddig még senkinek nem sikerült elüldözni a helyéről, látszatra elúszik de utána keményen visszavág . Egyébként tényleg jó csapat, egy kicsit az aranysügérek vannak elnyomva őket mindegyik hal elkergeti, de van elég helyük ahol nem zaklatják őket, olyannyira ,hogy többször sikeresen ikráztak. Végső sorban azt mondhatnám, hogy elvannak gond nélkül, de ha most indítanám az akváriumot akkor a zebrákról, vagy az aranysügérekről lemondanék, nem tudom melyikről, de az tény, hogy velük besokalltam. Öreg akvarista vagyok már mégis beleestem abba a hibába, hogy felelőtlenül társítottam. Tetszett a sügéres videókon, hogy 6-8 fajta sügércsapatot tartanak mások láthatóan gond nélkül, elhittem, hogy ez így működik.Nos nem.:D
2015. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a felvilágosítást:D


Akkor a következő lesz a szerkó(ami tuti): 100as aki, biopower 240-el, anubias félékkel, 2x25w-os pilács,bazi nagy és kicsi kövek. kérdés: csigasügér tuti, ennek ugye kvarchomok kell.. na most ha én még rakok az akiba más tanganyikai-tavi sügereket pl: Neolamprologus leleupi-t(tanganyikai tavi citromsügér) vagy Julidochromis regani-t (4csíkos vagy kockás torpedósügér) vagy apistogramma családba tartozó sügereket, jó lesz nekik is a kvarc?

A csiga mellé valamely felsoroltak közül 1-2 félét dobnék még be.

Kérdés 2: nagy esély lehet ilyen párosoknál balhéra?

2015. júl. 10. 19:46
 13/15 Salx Narval ***** válasza:
A kvarchomok mindegyik halnak megfelel, viszont a társítással kapcsolatban nincs tapasztalatom. Szerintem a méretük miatt nagyon zavarnák a kis csigasügéreket és ki is szorítanák őket az akvárium nagy részéről, ha meg is tűrnék őket az tuti, hogy szaporulat nem lenne. A torpedósügérek viszont egyáltalán nem ide illő halak, úgy értem, hogy társnak. Az egyik a kemény enyhén lúgos vizet kedveli, míg a másik a lágy savanyúbb tőzeges vizeket, a köztes vízzel egyik halnak sem kedvezel. Én nem biztatnálak társításra de mint írtam nincs ilyen irányú tapasztalatom, de ismerve más hasonló sügérek természetét úgy vélem gondok lennének.
2015. júl. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Értelek. Akkor a diszhal.info kamu jellemzést ad a halakról??

"Nagyobb medencében, közepes termetű tanganyikai sügérfélék társaságában (pl. Julidochromisok, Neolamprologus leleupi, stb.) viszont bátrak lesznek, nem pedig menekülősek."


Read more: [link]

2015. júl. 11. 09:29
 15/15 Salx Narval ***** válasza:
Most látom elírtam egy kicsit, nem a torpedósügérek, hanem az apistogrammák nem illenek ide. A torpedó illik csak szerintem nagyok és veszekedősek. Nem tudok mit mondani, én nem tartottam együtt ezeket a halakat. Próbáld ki és kiderül, kívánom, hogy én tévedjek és jól meglegyenek együtt.
2015. júl. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!