Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Venni fogok a jövő héten egy...

Kokuszlevi kérdése:

Venni fogok a jövő héten egy akvárium szettet szűrő, fűtő, hőmérő, világítás Maga az akvárium 72literes . Hal összeállítás? (lent )?

Figyelt kérdés

8neonhal

4 panda pancelos harcsa

4guppi

2red cherry garnela ??

Meg persze a dekor :élő növény stb...?


Az összeállításban van hiba? A halakra és az akvárium méretére gondolok ?



2015. júl. 10. 19:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Beszélhetünk privátban is.

Én minden másnap dolgozom éjszakás műszakban, pc előtt ülök, ilyenkor halazok, ma is melózok, holnap nem, vasárnap viszont megint csak vagyok. Hétvégén 24 órás a műszak, így egész nap halazok, facebook, filmezem stb


Otthonról ritkán válaszolok, munkahelyről viszont szívesen.


Találtam két szettet: ezt fel kell hívni, hogy 1-vagy két fénycső van benne: [link]


Ebbe valószínű 2 db van: [link]

Megtaláltam máshol: [link]


2x18 watt a fény a diversaba, a szűrő passz, hogy milyen, az árat nézve szerintem mindegy is, mert ingyen van.


A 85 literes amit linkeltél nagyon magas, 45 cm, és tuti csak 15 watt a fény, sötét mint az ördögluk.

2015. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
És szerinted az nem lenne jó Hogy szépen fokozatosan cserelgetnem a dolgokat, szóval jobb szűrő, új tető vilagitassal? Ez így nem mehetne?
2015. júl. 11. 10:45
 13/14 A kérdező kommentje:
És visszatérve a vilagitasra, láttam hol lehet venni ilyen különálló tappancsos világító csövet... Az nem jelenthet megoldást? Vagy elcsunyitja az akvariumot?
2015. júl. 11. 10:47
 14/14 anonim ***** válasza:

Mindig jobb helyből jót venni, utólag már költségesebb a "tatarozás" sokan utólag jönnek fórumokra, mikor probléma van, jobb előtte tudni, hogy amit akarunk venni, mire is jó.


Én annak a híve vagyok, hogy egy akvárium hosszú évekre, évtizedekre van, nem szabad elkapkodni az indulást, a kellékek kiválasztásán nagy hangsúly van mindig.


2 akváriumtípus van édesvízibe, van a növények nélküli fás, köves, de lehet művár stb, ízlés dolga, ezeknél nem fontos a fény, a heti részleges állott vizes vízcsere csökkenti a halak szennyezéséből felszabaduló szerves anyagok menyiségét, nagyon kevés hal lehet benne, a heti részleges vízcsere 30%körül van, csak a vízcsere hivatott egyedül csökkenteni a halak anyagcseréjének melléktermékét. 100% biztonsággal lehet állítani, hogy algás lesz, az algák változatosak, számtalan faj van, nincs algaevő, nem létezik olyan, ami megenné mindegyiket, ha egy algafaj netán eltűnik, jön helyette más.


Vannak a megfelelő világítással rendelkező, növényesebb akváriumok, ezeknél el lehet érni olyan mértékű növényi növekedést, ami akár teljes egészében felveszi a keletkező vegyületeket, nem marad az algáknak. A vízcsere mértéke lehet kevesebb, ha netán kimarad 1-2 az sem gond. Lehet szaporulat is, nem gond egy bizonyos mértékig a gerincesek, gerinctelenek szaporodása.


A megfelelő fényerőt watt/literben is számolják, ez a fényforrás wattszáma osztva az akvárium literével, példa az elsőnek választott akva 15:85= 0,17 ami igen alacsony fényerő. 0,3 watt/liter fölött lehet gondolkodni növényekben. Fényforrásnál még számít a hossz, meddig fedi le az akvát, példa a 112 literes szettek 2 sor fénycsővel vannak, 59 cm fénycsövek, ez egy 60X35 cm területre közepes fényt biztosít, tehát az akva középső részére lehet ültetni picivel fényigényesebb növényeket is.


Plusz fénycsövet villanyszerelővel, vagy magad is beszerelheted, kb ilyen a művelet: [link]


A szűrés összetett, fontos elem, minden akváriumtípusnál lényeges, szetteknél mindig gyenge, pár vastagabb árú szett kivételével.

2015. júl. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!