Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nyitott vagy zárt akvárium?

Nyitott vagy zárt akvárium?

Figyelt kérdés

Eddig zárt akváriumom volt, de most szeretnék egy nagyobbat beüzemelni és gondolkodom azon, hogy ez tető nélküli nyitott lenne, az akváriumra helyezhető lámpatesttel, amiben benne vannak a fénycsövek.

Van valami hátránya a tetőhöz képest ?


2015. júl. 26. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Lejjebb kell engedni a vizet, mert kiugranak a halak.
2015. júl. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. gyorsabb párolgás

2. labirint kopoltyús halak kilőve

3. ugrálós fajta halak kilőve

4. (szubjektív) egy igényes kinézetű tető feldobja az akváriumot

2015. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem feelingesebb a nyitott, mert látod ahogy hullámzik és leutánozhatod egy tó látványát. Ha valakinek van képzelőereje, hozzágondolhat bármit. Tehetsz rá úszó növényeket, hogy felülről is látványos legyen, vagy vízből kinövő mocsári növényeket is bele lehet állítani és mindjárt komplexebb látványt nyújt.


A lustáknak jó a nyitott akvárium, mert ha nem kell levenni a tetőt, nagyobb hajlandóságot mutatnak a vízcseréhez, és a halaik egészségesebbek lesznek. Az sem baj, hogy párolog, a víz utánpótlás a halaknak kedvez.


A lámpa egyáltalán nincs útban, ha felakasztod az akvárium fölé. Úgy se nagyon ha keresztbe ráteszed és háta tolod, elöl pedig marad hely hogy bele tudj nyúlni az akváriumba, de ez csak akkor hogyha nem lapos akváriumod van, hanem ilyesmi arányú pl: 40x80x40

Akkor a hátsó 15 centibe elfér a lámpa, elöl pedig marad 25 centi arra, hogy a kezed beférjen, sőt egy akkora résen kősziklákat is be lehet rakosgatni.


Végig kell gondolni, hogy milyen halak kerülhetnek bele, amik nem ugrálnak ki, de legalább 6 centi peremet kell hagyni nekik is. Fullosan feltölteni nem célszerű. Almacsigák is van hogy kimásznak, de más csigák pl zebra, spilky, tylomelania... az nem.

2015. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindent említettek, talán az akvárium magasságát nem, ha túl magasra kerül az akva, és a hely ahonnan szeretnéd nézni az akváriumot alacsonyan van, akkor zavaró lehet a lámpa, mivel látod a fénycsövet, főleg akkor, ha előre kell húzni a lámpát, a front üveghez, mert mondjuk sok előtéri növény van ilyenkor előnyösebb a zárt.


Ha viszont alacsonyan van az akva, látszik a vízfelszín, akkor szebb a nyílt, sokan szeretik a vízfelszínt nézni.


Még egy van a vízkocsik, sokan nem szeretik, zárt fedelesnél körbe lehet tekerni szövet szalagot, ha rá van téve a fedő nem látszik semmi, így megnövelhető az a táv, ami lehetőséget ad a vízszinttel játszani, egy 100 literes akváriumnál 4-5 liter párolgás még nem látszik, nem jelenik meg a vízoszlop teteje, majd az azt követő vízkőcsík.


Nekem pár nano akva kivételével csak zárt van, nem bírom a vízkocsikőt nézni, csak azt látom, nem az akváriumot, idegesít, teljesen elvetettem akváriumot ez miatt, sokan csak utólag jönnek rá erre, persze ecettel eltüntethető, de sűrűn kell csinálni, és sűrűn párolgást pótolni, hogy ne legyen sok vizkő.

2015. júl. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"teljesen elvetettem akváriumot ez miatt,"

* teljesen elvetettem a nyílt akvárium ötletét, zárt fedeles az van bőven.

2015. júl. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !


A nyitott nekem is azért tetszik jobban, mert felülről is tudom nézegetni őket, valóban olyan, mintha egy tóba nézelődnék.

De erre max akkor lenne sanszom, ha közvetlen előtte állnék, mert kb 110-130 cm magasságban van az akvárium (Mármmit nem maga a polc ilyen magas, hanem ott van a teteje...)

Viszont a vízkőcsík engem is zavarna.

A nagyobb,gyorsabb párolgás nm lenne nagy gond, mert nyáron úgy is nagyon melegszik a vizem (most van egy 50 literes zárt).

Amit most szeretnék beüzemelni az 112 literes... És szerintem marad zárt.

2015. júl. 27. 06:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Még annyit fűznék hozzá negatívumnak, hogy könnyebben kerül a vízbe nem kívánt dolog. pl; valamilyen spray, parfüm. Persze ez attól is függ milyen helyen van.
2015. júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!