Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom olcsón lágyítani...

Hogyan tudom olcsón lágyítani a vizet a diszkoszhalaknak RO szűrő nélkül?

Figyelt kérdés

2015. júl. 28. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az olcsó meg a diszkoszhal nem összeegyeztethető.
2015. júl. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabb távon a legolcsóbb a RO szűrő, diszkosz tartásához min havi 400 liter lágy víz kell, ehhez vízkeménység függvényében 1-6 arányban számolva kb 3000 liter víz kell, nálunk ez csatornadíjjal 1500 ft tehát 3,75 ft 1 liter lágy víz előállítása literenként.


Van a kevert ágyas gyanta, ha nincs posta díj akkor 4 liter gyantával megoldható aminek a regenerálása 4000 ft így 10 ft 1 liter lágy víz. Azzal számolni kell, hogy 3000ft körül mozog az ioncserélő gyanta literje elsőnek, majd a regenerálása olcsóbb utána.


R,O szűrő 25000ft körül kezdődik, napi 150 liter hozammal, hálózati víznyomástól is függ a napi hozam. Változóak a víz árak, nekem 500 ft 1m3, de 8km -el távolabb, falun csak 180ft tehát ott még olcsóbb a lágyítás, ha 700 liter vizet számolok 100 liter lágy víz előállításához akkor csak 1,26 ft literje.


Nézd meg a víz számlát, és számolj utána, hogy éri meg jobban, és egyáltalán menyi literes az akvárium, menyi a harmada, a víztömegnek, menyi a hálózati vized keménysége az sem utolsó szempont.

2015. júl. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Ha megveszed a diszkoszoknak szükséges minimum 500 literes medencét, brutál szűrést, minden kiegészítőt, magát a drága halakat akkor az bőven 200 ezer ft felett fog kijönni, inkább 300. Ennek az összegnek max a 10%át teszi ki az RO készülék, nem is beszélve a havi villanyszámláról.
2015. júl. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az 1-es mindent leírt, ezen nincs mit túlmagyarázni.


A diszkoszozáshoz tök alap egy RO szűrő, és nem is a leggagyibb fajtából.

Összköltséget tekintve csepp a tengerben.

Ha itt elakad a projekt, akkor az felejtős.

2015. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kell az RO. Nekem egy ilyen van

[link]

Hát most nem tudom féléve, vagy 1 éve vettem. Legyen 1 év. Már most 10 nk-s víz jön belőle. Már kéne cserélni a szűrőbetéteket, hogy megint nulla legyen. Tengeri halak még egész jól bírják a 10 nk-t is, de a diszkosz nem bírná az kényesebb.

2015. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 10 még jó a diszkosznak ha nem akarod szaporítani.
2015. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező sajnos azt kell mondjam mint a többiek, itt olcsó megoldás nincs hacsak valamihez nem jutsz hozzá. Én majdnem mindent kipróbáltam de semmi nem olcsó, még az esővízgyűjtés sem mert azt is tárolni, szellőztetni, szűrni, mérni kell. Közelünkben vannak olyan települések ahol a csapból erre a célra tökéletes víz folyik, egy időben innen hordtam egy ismerőstől, ez is macerás és hát a benzin sem olcsó, ha amúgy nincs arrafelé dolgod.:D Belefárad az ember egy idő után a macerába. Ekkora akváriumoknál ahol a minimum méret 300-liter és a legjobb körülmények között is havi 30%-os vízcserét kell csinálni én sem tudok jobbat a RO-szűrőnél. Én csak azért nem alkalmaztam mert ingyen tudtam regeneráltatni, ill cserélni a gyantámat és berendezkedtem esővíztisztításra is. Egy házi desztilláló sem olcsóbb, ez is csak kisebb akváriumoknál éri meg, ill a bolti ioncserélt vízzel történő higítás is. Ennyi víz felforralása és szűrése sem olcsó és nem is mindig elégséges mert csak a változó keménységet okozó magnézium és kalcium karbonátokat csökkentheted vele. Próbáltam a trisózást, (hozzáteszem csak kíváncsiságból), nem mertem az akváriumba tenni:D és hát az is eléggé babra munka. Én arra biztatnálak, hogy inkább várj egy kicsit és gyűjtögess egy kis pénzt, ne hidd el, hogy 12nk fölött hosszú életet élhetnek ezek az igazán mutatós halak. Kezdő koromban a boltos biztatására ( mondván ő is abban tartja őket) sajnos kipróbáltam 1-évet élt szerencsétlen 17nk-s 7 pH-s vízben.
2015. júl. 30. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem is 8-10nk (közepesen kemény víz) 5-6pH mellett 28 fokon már jól érzik magukat. Nálam is kb ilyen vízben voltak. Az csak jó ha lágyabb és sötét színű (csersavas) a víz.
2015. júl. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!