Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím betta és 8 gyöngy dánió...

Hím betta és 8 gyöngy dánió mehet 45 literbe?

Figyelt kérdés
2015. aug. 1. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Vagy az egyik, vagy a másik. Ekkora helyen nem lehet társítani a bettát.
2015. aug. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem fátyolos uszonyú dániók, akkor simán elférnek, és a betta nem fogja őket bsztatni.

Jó, ideális esetben inkább 80 literes akviba tenném ezt a közösséget, de sztem így sem lesz gond, csak legyenek növények is.

2015. aug. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hajjaj, növények, azok lesznek! :) Low tech dzsungel a világ legszebb halacskáival és egy hím bettával. Szerintem sem lesz gond, max a picik átkerülnek a másik akváriumba.
2015. aug. 2. 00:40
 4/10 anonim ***** válasza:
De ha kifogsz egy agresszív bettát az folyton stresszelni fogja szegény dániókat. :(
2015. aug. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a dániók elbújnak a betta elöl és nem fogod látni őket.
2015. aug. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam a betta le sem tojta a dániókat. Mondjuk fiatalként került hozzám.
2015. aug. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Nem igazán.


45 liter alapból kevés dánióknak. Szinte csak 2 dimenzióban mozognak, mert állandóan fent vannak, 45 liternek nagyon kicsi a felülete.


Ráadásul a betta is leginkább fent van, ugyanabban az élettérben, így a természetes helyükön stresszelné őket.


Esetleg ha találnál valamelyik kereskedésben parázlazacot (amandalazacnak is hívják) az inkább jó lenne.

Vagy egyszerűen pl 4-5 db panda páncélosharcsát.

Igaz, annak is az alapterület számít, viszont egyáltalán nem igényel akkora csapatot mint egy dánió, közel sem olyan aktív úszó, inkább turkál, ráadásul annyira máshol él mint a betta, hogy egyáltalán nem zavarnák egymást.


És azon se kéne agyalni, ki bánt kit, mert a betta nem tud kárt tenni bennük, a cory-k meg nem akarnak balhét. :)


Csak mondjuk a növények kitúrását kell valahogy megakadályozni.

2015. aug. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Heteske, amúgy neked volt már gyöngy dániód?

Kifejezetten az akvárium alsó-középső részében mozgó, bujkálós halacskák.


Kérdező!

Csináltam már ezt az összeállítást, két gondot látok vele:

1. Nekem eddig az összes bettám jobban érezte magát 26°C-on és felette, mint alatta. Ezek a kis görcsök, 26°C-ig érzik jól magukat.

2. Egy ösztönerősebb betta gyorskajának nézi az ilyen mütyűröket és megpróbálja megenni őket. Vagy 2, maximum 3 nap alatt rájön, hogy ők bizony nem ennivalók, hanem az új barátai, vagy külön kell szedni őket.


A parázslazac annyiból jobb választás, hogy ők 28°C-ig bírják a kiképzést, a testük magasabb, mint a gyöngy dánióké, így kevésbé tudja összetéveszteni őket a vacsorájával.

2015. aug. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, ennek utána néztem, és pont a 26 fokot gondoltam beállítani. Mindegy, akkor még elgondolkodom rajta.

A gyöngy dániók mindenképpen jönnek, ha esetleg gond lenne, akkor pedig mennek a 120 literesbe, ahol csak rajhalak és páncélosharcsák vannak. 8 nanohal nem fog már számítani, bár nem ez lenne a terv.


Amúgy azt terveztem, hogy ha beáll a biológia, akkor jönnek a nanók, utána 1-2 hét múlva egy fiatal betta.

2015. aug. 2. 12:43
 10/10 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló. A nagy akváriumomban pandák vannak, ezt a második akvát másmilyenre terveztem. De mondom, a betta még nem tuti.


Köszönöm a véleményeket és hogy normális stílusban írtatok! Mindenkinek ment a pacsi!

2015. aug. 2. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!