Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügerek - tenyésztőtől?

Sügerek - tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Sügereket üzletből, vagy tenyésztőtől érdemesebb venni? Azt hallottam nagy gond a beltenyészet, de nem tudom hol nagyobb rá az esély. Köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 3. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább vennék egy tenyésztőtől/ szaporítótól. A boltokba a lágy vizes halak is csapvízbe vannak . Alig kapnak kaját, stresszesek a boltba. A boltosok nagy része világtalan, egy tenyésztő sokkal jobban ért a halaihoz, tud segíteni , tanácsot adni.
2015. aug. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Én az ismeretségre tenném a hangsúlyt, nem lehet ezt csak így kijelenteni, hogy itt, vagy ott jobb. Ismeretlen helyről információ és személyes tapasztalat hiányában drágább halakat biztos, hogy lutri megvenni, még tenyésztőtől is. Az ember a saját környezetében lévő üzleteket és tenyésztőket egy idő után azért valamennyire megismeri, tudja mit kitől érdemes venni. Ha nem tudok semmit egy üzletről, vagy tenyésztőről akkor érdeklődök, megismerkedem vele, megnézem az állatokat, a tartási körülményeket,lehet, hogy kicsit idegesítem a kérdéseimmel eleinte, de kiszedek belőle minden infót amire szükségem van. Hamar kiderül egy ilyen beszélgetés során, hogy kivel állok szemben. Én baráti viszonyban vagyok a környékbeli boltosokkal és néhány tenyésztővel is, még azt is tudom ki és hol szedi nekik a tubifexet.:D A viccet félretéve én azt tanácsolnám, hogy drága halat pl diszkoszt ismert tenyészetekből, érdemes venni, ahol minden infót megadnak neked. Ha semmit nem tudunk egy boltról és mégis vásárolni szeretnénk, akkor fiatal halat válasszunk. Jól nézzük meg őket és csak az egyik nemből vegyünk, párt egy másik üzletben válasszunk neki, mármint ha szaporítani is szeretnénk. Ennek főleg a szaporább halaknál van jelentősége, de sügéreknél sem árt, ha nem testvéreket szaporítunk. Szóval egyértelmű választ erre a kérdésre nem tudok adni.
2015. aug. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 4. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!