Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 62 literes akváriumom...

Van egy 62 literes akváriumom és az Aquael Fan Mikro az túl gyenge hozzá?

Figyelt kérdés
2015. aug. 17. 02:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az nem kifejezés. Harmatgyenge.
2015. aug. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Salx Narval ***** válasza:
Ez épp csak egy kicsivel több a semminél. A szűrése említésre sem méltó, viszont a vizet azért megmozgatja és dúsítja. Kellene egy nagyobb szűrő mielőbb. Azt viszont nem tudom, hogy ehhez nem lehet e külön szűrőházat venni, úgy értem, hogy a mini házával összerakni, mert akkor már elmenne 60-literes szűrőnek.
2015. aug. 17. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Csak hogy rávilágítsak, hogy mennyire, ebbe a méretbe, ebből a szűrő családból alsó hangon a Fan 2-es kéne.


Az egy viszonylag alul telepített akváriumot bír el.

A vízterhelést maximálisan kihasználva, és ha rengeteg a növény, és ezzel együtt sok a fény, akkor a fan 3 kéne!

(Mondjuk az már nem biztos, hogy kényelmesen elfér hosszában, de kapacitásban akkora kéne)

2015. aug. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Pendulum92 ***** válasza:
Szűrőburok le, gyári szivacs le, nagyobb szivacs rá. És/vag sok növény és jó fény, tápozás.
2015. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"gyári szivacs le, nagyobb szivacs rá."


Aha, persze...


Kezdjük ott, hogy ha nincs rajta burkolat, akkor a szívóerő eloszlik a szivacs teljes felületére, tehát konkrétan jelentéktelenné válik.


Folytassuk azzal, hogy a saját méretű gyári szivacsának az alapos beérése után a névleges maximális teljesítmény kb felére csökken.


Ehhez adjuk hozzá, hogy egy 2-3-szor nagyobb szivacs fojtó ereje 2-3-szoros, tehát testvérek között is a max vízforgatás negyedéről beszélhetünk nagyobb szivacs esetében.


Végül pedig vegyük észre, hogy a fan mikro max névleges vízforgatása 250 l/h.


Ennek a negyede nagyjából 60 l/h.


Ez a minimálisnak kb az 1/3-a, az optimálisnak kb az 1/4-e!!!

2015. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként amellett, hogy a fan mikro se így, se úgy nem ér egy rakás szart se, az még említésre méltó, hogy nem is lehetne hozzá másik szivacsot tenni, mert a power head-nek semmiféle erre alkalmas alkatrésze nincs.
2015. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Attól függ mit tartasz 62 literbe. Pár guppihoz elég.
2015. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem elég.


A fan mikro-nak semmiféle létjogosultsága nincs a szűrők között, és a gyártón kívül nem is nevezi ezt szűrőnek senki.


Ez gyakorlatilag egy power head (abból is egy gyengébb változat) aminek a rotorját egy fél gyufásdoboznyi szivacs védi.

Kb erre jó egy akkora szivacsdarab.


A legminimálisabb biológiai szűrésre tökéletesen, teljes mértékben alkalmatlan. 3 db zebracsigához is komolyabb szűrő kell.

Egy normális szűrő mellé, ha az kis vízforgatású (de nagy szűrőfelületű) be lehet tenni a fan mikrot levegőztetőnek.

Ennyire jó.

2015. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

60 literre elférne egy 600 liter/órás szűrő, ami állítható.


Én 54 literes akváriumot 4 évig, és egy 75 literest 2 évig szűrtem 2 darab fan1-el, 2x320 liter/óra, tisztítás után durván fél gáz, utána hetente adtam rá, ahogy csökkent.


Neked is valami 500-600 liter/órás kellene, nagy szivaccsal, elinte vissza venni, majd az idő múlásával mehet teljes kapacitással.


A fan micro meg nem is nagyon szűrő, talán egy 10 literest keringetni jó, ilyen: [link]


Az aquael rendes szűrői ilyenek: [link]


Én 10 literes nano akváriumra szavazok, abba talán elég.

2015. aug. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Pendulum92 ***** válasza:

Ez a 10-szeres megforgatás a high-tech akvakertészek találmánya, ami manapság elég elterjedt nézet. Tapasztalataim szerint felesleges ekkora áramlás, kivéve, ha igazán dús a növényzet, ami lefogja rendesen. Mi a vízáramlás feladata? Homogenizálni a vizet és oxigénnel dúsítani. Erre a feladatra elég a 2-3 szoros megforgatás bőven. Jómagam már régóta ilyen kevés áramlással akvarizálok.


Egy szűrő a koszokat nem elsősorban beszívja, hanem az áramlás odasodorja elé, és közvetlen közelről kapja be a koszt. Szűrőburok nélkül valóban nehézkes a kosz kivétele egyben.


A 2-3 szorosméretű szivacs fojtó ereje nem 2-3 szoros. A szivacs térfogata növekszik, de a felülete is, így nagyobb felületről szívhatja a vizet.


Fan mikro önmagában vízforgatásra elég valóban, nem ismerek konkrétan a szűrő felépítését, azt hittem olyan, mint a fan-1-2-3, hogy van egy rúdja, amire lehet húzni szivacsot.

2015. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!