Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumban tarthat...

54 literes akváriumban tarthatok Red Cherry garnélát halakkal együtt?

Figyelt kérdés
Akvárium szettet szeretnék venni és úgy gondoltam vennék 6-7 db neonhalat és néhány guppit meg algaevő halat ha az is szükséges és csigát :) Kérdésem h melléjük rakhatok Red Cherryt? Annyira aranyosak belőlük is szeretnék párat! Vagy ha őket veszem meg algaevő halacska nem is szükséges? Köszi a válaszokat!
2010. márc. 9. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát mivel elvileg csak közhiedelem hogy az algaevő annyira sok algát eszik,ezért a csigák és a garnélák kiválthatják a munkáját.Ha nem zavar hogy ha szaporodnak akkor megeszik a kicsiket a halak,akkor tarthatod együtt kis halakkal.6-7 neon és pár guppy eég is lesz.csigával vigyázz,mert nagyon gyorsan szaporodnak,ha nem akarsz tulszaporodást(azt senki se akar) almacsigát vegyél.annak a petéit csak le kell szedni,ha van,és kész,nm lesz több csiga.Alacsigábol egy olyan 2-3 dbot tarthatsz ebben.az akvárium ára 17e ft hogyha még nem tudnál árakat:)(nagyáruházba ennyi volt.
2010. márc. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! :) Igen még csak ismerkedem és érdeklődök a dologgal kapcsolatban én a legolcsóbban szettet helyben 19 ezerért találtam, de volt bolt ahol 26ért akarták rám sózni :))) Már alig várom h összegyűljön a pénzem és megvehessem! :)
2010. márc. 9. 21:05
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Igen tarthatod neonokkal és gupikkal a redeket.Az algázó elég durva, ha megnő és zavaró lenne a jelenléte.Feltétlenül vásárolj, jó sok jávai mohát és dúsan növényesíts,sziklák, bújók,gyökerek is mehetnek az akváriumba.Én úszó növényeket is ajánlanék.
2010. márc. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Igen mindenképpen szeretnék ilyen dolgokat is csak attól tartok nem lesz elég nekik a gyári világítás.. Mármint a növényeknek :S Én meg nem akarom szétkaszabolni az új aksit :D
2010. márc. 10. 08:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér,nem?nem kell átépíteni hozzá semmit,berakod a növényt ha elrohad kiveszed.
2010. márc. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze mindenképpen ki fogom próbálni! :)
2010. márc. 10. 20:27
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
A jávai mohának közepes fény kell,a garnéláknak ez a legjobb menedék és éléskamra.A víztisztításban is nagy szerepe van.Nyugodtan megveheted, elég lesz a gyári világítás, az anobias is jól megél közepes fénynél.Az úszó növényeknek pedig bőven elég lesz.
2010. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 54 literes akim van.

Ha már szettet veszel, én az MP Aquastar 60-at javaslom. Márkás cuccokat adnak hozzá, a világítás pont meg fog neked-, és növényeidnek felelni, a fűtő is márkás, nem beszélve a szűrőről. De ha megteheted, akkor egy komolyabb szűrőt vegyél bele mindenképp, mert amiket a szettekhez adnak, nem rendelkeznek megfelelő vízforgató teljesítménnyel. Nem kell félni, hogy forogni fognak a halak a vízben, nem fognak! A neonok még szeretik is. :)

Guppikat azért nem javaslok, mert ha lesznek növényeid, előszeretettel csipkedik majd le a friss hajtásokat. Inkább más lazacokat nézegess a neonok mellé, mert egyrészt jól mutatnak csapatban, másrészt nem kíváncsiskodnak a vízfenekén szorgoskodó garnélák iránt.

Hidd el, ha megfelelő lesz a szűrésed, és hetente megcsinálod a részleges vízcserét, semmi más gondod nem lesz az akváriumoddal, és mindig szívesen fogsz eléülni, nézegetni. Csak a tapasztalatom írom. Eredmény: kész dzsungel már az akváriumom, nőnek a növények, mint a bolondgomba, kristálytiszta a víz, nem algásodik egyáltalán, a halak pedig boldogan úszkálnak. :)

2010. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem 70 literes az akváriumom. Már 4 Red cherry garnélát vettem bele és mind eltűnt :( Mostmár nagyon mérges vagyok, mert biztos hogy valamelyik hülye halam felfalja :(

Valaki meg tudná mondani, hogy innen melyik veszélyes a rákra? guppi, kolibri hal, gyémánt lazac, dánió, páncélos harcsa, meg valami algaevő?


Köszi

2010. júl. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Milyen dániód van? az algaevő és a páncélos is veszélyes lehet rájuk és valószínű, hogy a két harcsa közül valamelyik.
2013. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!