Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80 centi hosszú aksimhoz...

80 centi hosszú aksimhoz ilyen világítást használok (126literes). De ebből csak kettő fénycső világít. De akkor nem olyan nagy a fényerő. Nem baj az?

Figyelt kérdés
a világítás odyssea quad t5 4 fénycsőves. de én csak kettőt használok mert olvastam itt hogy a 4 az már erős de a kettő meg olyan halovány ( az armatúra hossza 60centi és aksim 80).
2015. aug. 21. 16:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy baj. Attól függ milyen növényeid vannak.

Azt tudod hogy milyen fajta növényeket vettél?

2015. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Amiknek nem kell sok fény, pl anubias, microsorum, gömbmoha, jávai moha, cryptocoryne nevillii, fodroslevelű vízikehely, tüskéshínár.


Víz tetejére peidg lehet tenni limnobium laevigatum, békalencse, vagy akár úszó májmohát is, mert fent azért így van elég fény.

2015. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Limnophila sessiliflora, echinodorus , crypto , kaliforniai bacopa, papagáj virág , vizihortenzia , valiznéria
2015. aug. 21. 17:14
 4/16 A kérdező kommentje:
világításom 48W 126 literre.
2015. aug. 21. 17:15
 5/16 A kérdező kommentje:
hacsak kettő világít
2015. aug. 21. 17:15
 6/16 anonim ***** válasza:

A bacopának nem is jó az erős fény, mert attól csak algás lesz. Lassan nő, akármilyen fényt kap. A vizi hortenzia gyorsabban nő, annak a leveleit rá lehetne fektetni a víz tetejére hogy a légköri co2-t a felső levelei fel tudják venni és akkor úgy jobban nő. A crypto, nem szokott lenni fényigényes, bár attól függ melyik fajta. Nekem volt olyan fél évig nagyon kevés fényen egy és semmi baja nem volt. Vizi hortenziát meg 15 Wattos izzó alatt is tartottam, az is jól bírta, bacopám is volt.


A többit nem tudom sajnos. Bár volt valisneriám is, de lehet, h annak több fény kéne. Echinodorus meg attól függ melyik, ha az a nagy levelű, aminek ilyen nagy erek vannak a levelében, nekem az nem maradt meg, olyan lett, mint a szita, mert víz fölött növesztették és nem bírta a hirtelen átszoktatást, hogy betettem víz alá, tehát ennek nem a fény volt a kevés, hanem más baja volt.


Amúgy 2-3 hét alatt kiderül hogy a növények mit szólnak a fényhez.

2015. aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Van egy trükk, ezt el is felejtettem a múltkor mondani, egy 54 literes akváriumnál így lehetett használni a 48 watt fényt algaháború nélkül.


Veszel alu fóliát, csokipapírt, vágsz ollóval kb 2 cm vastag csíkokat, majd körbe tekered a fénycsövet, 1-2 cm csokipapír, 1-2 cm kimarad.


A körbe tekert alú fóliát rögzítheted 1 csepp pillanatragasztóval, nyilván nem a fénycsövet ragasztot, hanem a fóliát saját anyagához.


Igy használhatod mind a 4 fénycsövet, a jelenlegi 2 úgy mint most, a másik kettő árnyékolva legyen, csak szakaszokban adjon le fényt.


Simán a 96 watt biztos, hogy algaháborút okozna co2 rendszer nélkül.

2015. aug. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hja igaz, én is csináltam egyszer ilyesmit, tengeri akváriumnál, hogy egy üveglapot rátettem a közepére, arra tettem egy papírlapot és úgy rá a lámpát. A lámpának meg volt egy olyan másfél centis lába, így a papírom nem égett szét. Árnyékolni jó volt, mert a fénycső közepe túl erős volt és alatta algásodott nagyon egy ilyen magas kősziklám, ami így közel volt hozzá. Ezt is lehet, csak hát ugye akkor fizeted az áram számlát kicsit feleslegesen. Én utána ezt lecseréltem 2 fénycsőre, plusz mellé tettem egy 20 Wattos kompakt izzót. És akkor azért egy olyan 20-30 Wattal kevesebbet fogyaszt, mintha 4db 24 Wattos cső lenne.
2015. aug. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A fele növénynek elég, a felének nem.


Hogy használsz 2-t? Kicsavarod, vagy külön kapcsolható?


Mert ha külön rendszeren van, akkor az is megoldás lehetne, hogy mondjuk világítasz 8 órán keresztül 2 csővel, és napközben közbeiktatsz egy 3 órás 4 csöves világítást.

Mert ha külön áramkör lenne, akkor bele lehetne piszkálni úgy, hogy 2 db időkapcsolóval működtesd.

2015. aug. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
külön kapcsolható.
2015. aug. 21. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!