Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80 centi hosszú aksimhoz...

80 centi hosszú aksimhoz ilyen világítást használok (126literes). De ebből csak kettő fénycső világít. De akkor nem olyan nagy a fényerő. Nem baj az?

Figyelt kérdés
a világítás odyssea quad t5 4 fénycsőves. de én csak kettőt használok mert olvastam itt hogy a 4 az már erős de a kettő meg olyan halovány ( az armatúra hossza 60centi és aksim 80).
2015. aug. 21. 16:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Akkor 100 %, hogy valahogy meg lehet buherálni, hogy 2 külön vezetékre kösd a 2-2 csövet. És akkor tudod 2 időkapcsolóval használni.

Csak ehhez szét kell szedni, látni kell hogy van összerakva.

2015. aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Egyébként ekkora fénynél bevett szokás ez a megoldás, hogy csak egy rövidebb ciklusban meg teljes gőzzel a cucc.


Én is hasonlóan csinálom, csak nekem alapból kevesebb a fényem. Nekem napfelkelte / naplemente időszak van. :)

2015. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
megnéztem úgy is lehet hogy kicsavarok egyet és akkor csak 3 világít. 3 okés már? Köszi a segítséget!
2015. aug. 21. 20:22
 14/16 anonim ***** válasza:

Abból a lámpából 2db kábel jön ki, tehát könnyen megoldható amit fent írnak, hogy két külön időkapcsolóra kötöd a két kábelt. Az egyiket 3-4 órán át hagyod világítani dél körül, a másikat meg 8-10 órán át, nappal. Ez is jó ötlet, lehet egy jó megoldás, ha de akkor középre kell tenni a fényigényesebb növényeket.


Nálam ez csak azért nem lenne nyerő, mert közepes fényigényű cuccokkal van tele az egész akvárium, de úgy, hogy a szélén is, mindenhol vannak kis bokrok, ezért nekem egy ponton nem kell erős világítás, hanem inkább szélesebb területen kell egy olyan félhomály. A 2x24Watt mellett lévő 20Wattos izzó így együtt a kettő pedig pont jó erre a célra, az szélesebb "szögben" világít.

2015. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha kicsavarsz egyet, nem fog menni a 3, azt megmondom előre.
2015. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
15 ös most ugy van egy kicsavarva a többi 3 világít. Igy akkor jó lehet? Gondolom párhuzamosan van kötve.
2015. aug. 21. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!