Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen csiga, harcsa megeszi?

Paca001 kérdése:

Ez milyen csiga, harcsa megeszi?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt a csigát a törpepáncélosharcsa megeszi?

N9vénnyel került be, 4-5 db-ot látok, nem szeretném ha elszaporodnának



2015. aug. 22. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Hólyagcsiga. Szerintem nem eszi meg...eléggé el tud szaporodni, én néha egy maréknyit kidobok...
2015. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csigaevő csiga jó lehet ellenük, ha túl sok lenne.
2015. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valahogy kilehet irtani oket?
2015. aug. 22. 15:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi, pont irtam es akozben jott a valaszod, es azok nem szaporodnak el? :D
2015. aug. 22. 15:04
 5/6 anonim ***** válasza:

A csigaevő csigák nem hermafroditák, tehát szaporodásukhoz kell nőstény és hím is, ezért célszerű többet tartani belőlük, hogy biztosan legyen mindkét nemből. Ezek a csigák könnyen szaporíthatóak, csak nagyon kevés petét raknak, és gyakran azt is megeszi a többi akváriumlakó. Szaporodáskor általában az aljzaton összetapadnak, ami órákig is eltarthat, és ilyenkor gyakran több csiga is összetapad. A petéiket egyesével rakják le általában valamilyen keményebb tereptárgyra. A peték csak nagyon lassan kelnek ki, és ezután a kiscsigák beássák magukat a homokba, akár több hónapra is.


Ezt találtam...

Szerintem nem kell a túlszaporodástól tartani

2015. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom, akkor beszerzek beloluk parat
2015. aug. 22. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!