Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről a párosítá...

Mit gondoltok erről a párosításról?

Figyelt kérdés

Egy 240 literes akváriumba kerülne, kb 20-30 db Zöld neonhal, 10-12 db Zebradánió, Amano, Tigris vagy Red cherry, és 10db Törpe szívóharcsa. A dániókról hallottam, hogy hevesebb vérmérsékletűek, de nem agresszívek, ezért gondoltam Zöld neonok mellé. Jól kijönnének egymással ezek a fajok? Mi a véleményetek?

Köszönöm a válaszokat! :)



2015. aug. 23. 00:26
1 2
 11/12 Salx Narval ***** válasza:
Azért ez a csomó hal kordában fogja tartani őket, sőt neked kell majd gondoskodnod a lárvák védelméről. Erre a célra egy nagyobb kupac moha a legmegfelelőbb ami között megbújhatnak, és a dús növényzet is sokat segít. A felnőtt redekre már nem jelentenek veszélyt de azt meg is kell, hogy éljék. Én a helyedben megvárnék 1-2 sikeres kelést és amikor már van egy jó csapat felnőtt red akkor telepíteném csak a halakat. Azt is lehet, hogy csinálsz egy kis garnélás akváriumot ahol nyugodtan szaporodhatnak és innen teszed átt a felnőtt példányok egy részét, ebben lágyított enyhén savanyú vízben a tigrissel is megpróbálkozhatsz ha van kedved hozzá. Végül is mindegy, úgy is majd menet közben derül ki, hogy szaporodnak, vagy inkább fogynak. Az a cél önfenntartó állományod legyen. Egy ekkora akváriumban nem hiszem, hogy különösebben aggódnod kell a túlszaporodásuktól.
2015. aug. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Ez egy jó ötlet, köszönöm a tippet! :) Szerintem először megpróbálkozom a Red Cherryvel, aztán később lehet teszek bele más garnélát is. Szerintem lesz hol elbújniuk, mert ilyen "sziget" szerűséget hoztam létre, ahol sűrű a növényzet és el tudnak bújni. És van bőven úszni is hely, a neonoknak, dánióknak is. :)
2015. aug. 27. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!