Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám fertőtleníteni...

Hogyan tudnám fertőtleníteni az akváriumot amibe halakat szeretnék tartani?

Figyelt kérdés
Kaptunk rokonoktól egy akváriumot, 50 l-es, de ez előtt forgács volt benne. Elvileg nem tartottak benne állatot, viszont a cuccait abban tárolták... új akváriumüveget nem kaphatok, tehát fertőtleníteni szeretném, viszont a vegyszerektől eléggé tartok, úgy értem nyilván az sem lenne jó hatással jövőbeli lakóira...

2015. aug. 23. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Hypo, utána nagyon alaposan kimosni.

Ha nem bízol benne, akkor ecet.

Amúgy ha az akváriumot berendezted, feltöltötted, betelepítetted növénnyel, még "járasd" úgy 2 hétig. Kapható baktérium tenyészet (starter) amit a vízbe cseppentve létrehozza a megfelelő baktériumtelepeket.

Az akvarista.hu oldalon sok jó tanácsot találsz, fórum is van (remélem még üzemel a lap).

2015. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én minden állatos dologhoz ecetet szoktam használni.
2015. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem kell azt annyira fertőtleníteni, főleg ha nem tartottak benne semmit. Szépen kiöblíted langyos vízzel majd egy kis ecettel, vagy sós vízzel áttörlöd, vársz egy kicsit majd újra kiöblíted. Ha esetleg zsírfoltos akkor nyugodtan használhatsz mosószódát vagy akár sampont is utána, mindegyiket maradéktalanul lemossa a langyos víz. Tulajdonképpen vízzel a legdurvább vegyszer is kimosható, csak ezeknél nem árt többször is kiöblíteni.
2015. aug. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek! :) ma neki is állok kitakarítani..:D
2015. aug. 24. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!