Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 112 literes, beüzemelt...

Egy 112 literes, beüzemelt akváriumot elbír egy állvány ami 30x30-as zártszelvényből van hegesztve?

Figyelt kérdés

Valaki esetleg hegesztett össze már házilag ?

Eredetileg 40-esből szerettem volna, de ha elég a 30-as is, akkor megcsinálom abból...


2015. aug. 28. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értek hozzá, de ha merevíted akkor sztem elég.

Leírhatnád az anyag vastagságát is, h mire olyan ír aki ért is hozzá egyből tudja a választ.

2015. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A vastagságát sajnos nem tudom, de merevítések mindenképp lennének...
2015. aug. 28. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha lesznek merevítések

( hosszában is, ami az akvárium aljától leér egészen a földig, ez akár fából is lehet, és keresztben is, az esetleges "nyíró" feszültség kiküszöbölésére)

akkor lazán elbírja.

A 30-as is.

2015. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

...csak hogy érzékeltessem

Mondjuk 40 centinként kimerevítve, keresztben és hosszában, 40-es zárt szelvényből, 1 tonnás akváriumokat bír el.

2015. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

...lábból csinálj többet, mondjuk 6-ot, és tegyél a zártszelvény végébe, ahhoz gyártott bútorláb véget, amit bele lehet csavarni, hogy legyen 6 db állítható lábad, amivel bármilyen talajon stabilan vízszintbe tudod tenni.

Nem olcsó, de praktikus!

2015. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket/válaszokat !
2015. aug. 28. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Régebben jóval drágább volt, szerintem ugyanez a minőség. Így pláne megéri.

2015. aug. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

... még 1-2 gondolat

ha lesz pl 6 láb, akkor a 2 középsőt úgy kell csinálni, hogy felfelé a lábak meghosszabbításában legyen a hosszanti merevítés, így középen kap alátámasztást a tömeg, amit közvetlenül a földre vezetsz le, és így nem hajlik meg a szerkezet.


A egész szerkezetre nem árt rakni egy vastagabb bútorlapot, amin eloszlik a súly. (Arra pedig egy réteg polifoam-ot, vagy egy vékony réteg nikecellt.)


Az alsó részt meg lehet csinálni polcosra, akár fiókosra, bárhogy, lehet burkolni parfa lappal, vagy bármi mással, zsanérral, ajtósnak megcsinálni... stb

A lényeg, hogy ha esetleg külső szűrővel akarod a szűrést megoldani, akkor úgy kell megtervezni, hogy beférjen alá, és könnyen mozgatható legyen.

2015. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm !


Lehet, hogy maradok a 40-es zártszelvénynél...

2015. aug. 28. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!