Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megeszi a többieket?

Megeszi a többieket?

Figyelt kérdés
kaptam egy db. sárga sügért. betehetem a társas akváriumba (platti, guppi, anci, pleco, betta, tetra) vagy inkább rendezzek be neki egy másikat? z ajándékozó szerint nála nem bántotta a többieket, de az a gyanum, hogy ott is rosszalkodott, azért kellett mennie.
2010. márc. 11. 08:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én is jártam így kaptam egy párat ,semmi baj velük,

egyszer elkapta őket a gépszíj és reggelre felfordították az aksit (persze az én hibám volt de jó időre elment a kedvem a haltartástól)gondolom addigra jól megismerték az új helyet berendezkedtek stb és bumm

2010. márc. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi megyhasú sügért kaptunk, de továbbadtuk, mert még a gőtéket is csipkedte, az új helyén elvolt 2 napig, aztán megevett 3 guppit...
2010. márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez elég biztató:)))
2010. márc. 11. 09:29
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

A sügér ragadozó hal, tehát bántja a többieket!

Nem vérfürdőre kell gondolni, de csipkedni fogja őket.


Én tettem az akváriumomba sügeret, de azok a békésebb fajtából valók, ezek nem nőnek nagyra. Persze ezek is kergették a többieket, de így életszerűbb volt a közösség. :-)

2010. márc. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A sügerek jelentős része planktont és növényi táplálékot fogyaszt. Ragadozó pl. a neonhal.

Sügereknél a fejlett ivadékgondozási ösztön és a kis akvárium párosa szokott gondot okozni.

2010. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy ragadozó sügér például a neonhal? Nade kérem a neonhal pontylazac nem sügér. Amúgy annyi sárga színű sügér van a világon, hogy az csak na. Tudnál róla egy képet küldeni, mert ha afrikai sügérről van szó, akkor azt csak afrikai sügerekkel zárhatod össze. Ha dél-amerikai, akkor nyugodtan tedd be a többi közé, nem lesz baj.
2010. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 LN09 ***** válasza:

A neonhal ragadozó...LOL XD

Bár mondjuk elég félelmetes, amikor nálam mind a 10 db egyszerre ront rá a száraztápra. Még jó, hogy nem kézből kell etetni őket. :)


Az viszont igaz, hogy sügerek lelegelik a növényeket, de szeretik a náluk kisebb testű halakat is "eltűntetni".

Ha az említett "sárga sügér" egy sárga szájköltő (Pseudotropheus tropheops), akkor minnél előbb szabadulj meg tőle. Ajándékba én is kaptam még gyerekkoromban. Most már tudom miért...

Még a nála alig kisebb üvegsügeremet is elfogyasztotta. :-/

2010. márc. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Itt van őkelme. Egyenlőre bennt van a többiekkel, a tetra kergeti néha, de amugy nincs vele baj. csak azt nemtudom nőni fog-e még, mert itthon a könyveimből nemnagyon tudom meghatározni a pontos fajtáját.


[link]

2010. márc. 13. 06:30
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
Ő lesz az, Yellow aranysügér? [link]
2010. márc. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen valóban igy néz ki.
2010. márc. 13. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!