Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Easy life carbo és a Neptun...

Easy life carbo és a Neptun neptun liqui carbo között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2015. aug. 30. 20:48
 1/4 hadevla ***** válasza:

Szia. Én némi ecsetalgaproblémával küzdöttem. Ajánlották a carbo használatát, de amúgy is kell a szén miatt. (A nővények gyorsabb növekedése, visszaszorítja az algát) Először neptunt használtam. Csak arra volt jó, hogy szinten tartotta az algákat. Ha pár napig valamiért nem tudtam adagolni, akkor nagyon beindultak az algák. Most kb másfél hete használok easy-t. Az alga háromnegyede ez idő alatt eltűnt, és napról napra jobb.

Szóval minőségben biztos jobb.

A másik, hogy nekem az 55 literes akváriumomba 1 ml kell naponta. 250 ml-es kiszerelés 2700 ft volt azt hiszem. Magyarul 250 napig elég.

A neptunos 40 ml azt hiszem 350-400 ft körül van. Nem tudom már pontosan meddig volt elég, de nem sokkal olcsóbb hosszú távon az easy-nél.

Szóval az ára sem vészes.

Szerintem az easy-t válaszd.

2015. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A neptun carbo tartalmaz káliumot is, az easy csak carbo. Példa ha profito a növénytáp, aqua garden, vagy más kálium túlsúlyos növénytáp akkor felesleges az extra kálium, tökéletes a sima carbo, mivel a neptun carboba nincsenek micro elemek, azok meg kellenének a kálium megfelelő beépüléséhez.

Röviden, a neptun kálium tartalma nem lényeg egy megfelelően tápozott akváriumnál, pl neptun növénytápsó mellé már hasznos a liqui carbo.

2015. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! és ha én 1 literes kiszerelésbe veszek easy life carbot a 110 literes aksimhoz akkor az meddig lesz elég?
2015. aug. 31. 21:21
 4/4 anonim ***** válasza:

A fényerő befolyásolja elsősorban a carbo menyiségét, minél erősebb a fény, annál nagyobb a növények szénforrás, illetve co2 igénye.


Pl 18 watt, oda elég az 1 ml, 36 watthoz már1,5- 2ml, közepes fényerőhöz, 50 watt környékén már 3ml ajánlott. Napi adagolású a carbo, illékony, a világítási idő kezdetén kell beadni.


1000-et oszd el a fényerődhöz tartozó adaggal, és annyi napig elég.

2015. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!