Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Indítás utáni kérdések?

Indítás utáni kérdések?

Figyelt kérdés

45l-es akváriumot indítottam, vettem hozzá bio startot (baktérium és enzim kultúra). A ráírt tájékoztató szerint 1 hétig kell csepegtetni új medence indítása esetén.

Kérdésem, hogy egy hét után mehetnek bele halak, vagy még várjak vele.

Továbbá mikor érdemes az első vízcserét megejteni, illetve az első szűrőtisztítást (Aquael Fan1 belső szűrő).


2015. szept. 5. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkább 2 hét. Mindennap szórj egy minimális halkaját az akváriumba. 1 hét után mehet egy 20% os vízcsere.
2015. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És azt 3-4 naponta ismételd. Nagyobb mértékű csere nem kell. Nekem 2 hét után még az egekben volt a nitrit. Ha az lement nullára, mehetnek a halak. Hogy ez három hét, vagy 6, majd kiderül. Sokminden befolyásolja a dolgokat. Hidd el, hogy inkább várj 2 héttel többet, mint hogy utána szívj, mert nem voltál elég türelmes. Az akvarisztika amúgy is türelemjáték, meg fogod látni.
2015. szept. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!