Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Te mennyit adnál ezért az...

Te mennyit adnál ezért az akvarisztikai könyvért?

Figyelt kérdés

10 oldalas

Tartalom:

Gyakori kérdések, Gyakori hibák, A 10 legfontosabb szabály

A könyvet egy tapasztalt akvarista és díszállat kereskedő írja.



2015. okt. 7. 19:46
1 2 3
 11/21 szántóvető ***** válasza:
a reakcióból ítélve a kérdező termékéről van szó.
2015. okt. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Platypus ***** válasza:
10 oldal az nem könyv, de még füzetnek is csak jóindulattal lehet nevezni. A sera ingyenes tanácsadó füzetei is vastagabbak, bár tény, hogy azok mérsékelten hasznosak. Maximum 300 Ft-ot lehet elkérni egy ilyenért, és lehet, hogy még úgysem fogják sokan megvenni. Mondom ezt úgy, hogy nem 10 oldalt írtam a netre ingyen és bérmentve, hanem több százat.
2015. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

De az emberek nem olvasnak el 100 oldalt és sokszor elvesznek a sok infó között.

Akkor miért jönnek be az emberek rendszeresen a sok kérdésükkel és miért nem a neten néznek szét?


Rengeteg könyvem van, de azokban vagy nincs sok mindenre válasz, vagy nehéz kikeresni belőle.


Oké, lássuk. Ha van köztetek olyan aki nem sokat ért az akvarisztikához írjon minél több alternatívát, választ a kérdésre röviden. Tehát netről gyűjtsétek ki és azt is írjátok oda, hogy mennyi ideig tartott az infót összegyűjteni.


Miért pusztult el 1 hét alatt az összes halam?

2015. okt. 8. 10:06
 14/21 A kérdező kommentje:

[link]

Erről annyit, hogy pont ez a lényege, hogy nem akarok ennyi infót. Az emberek lusták ennyit olvasni.

A lényeg igen is elfér 10 oldalba.

Meggyőződésből írom.

A Serás tanácsadó füzeteket se olvassák el sokszor.


Sőt! A lényeg röviden 10 mondatba is elfér!

Egyszer olvastam olyat egy évkönyvbe, hogy akvarisztika 10 parancsolata.

2015. okt. 8. 10:08
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem értitek a koncepciómat és nem is erről akartam vitázni.

De értem, tehát az itt válaszoló többsége nem adna érte pénzt.

2015. okt. 8. 10:09
 16/21 Platypus ***** válasza:
Az emberek éppen azért mennek a boltba a kérdéseikkel, mert az a leglustább megoldás. Ezek nem hogy 100-at, de 10-et sem képesek elolvasni. Sőt egyet sem. Pl. a facebookon az egyik akvarista csoport úgy kezdődik, hogy itt van pontokba összefoglalva a kezdő akvaristák összes tipius kérdése, az egész vagy 2 oldal. Szerinted elolvassák? Minden nap 10X megkérdezik, hogy terhes-e a guppim, amikor az összefoglaló ezzel kezdődik... Ezzel együtt úgy gondolom, hogy jó dolog a tájékoztató füzeted, viszont a célod eléréséhez ingyen kéne osztogatni. Esetleg támogatást lehetne rá kérni pár akvarisztikai gyártótól egy két oldal extra hirdetésért cserébe.
2015. okt. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a nyomtatás többe van, mint amennyiért el tudod adni. Ha mindennap kinyomtatsz 100 lapot, max 1 év múlva vehetsz egy új tintasugaras nyomtatót. Közben párszor kell cserélni patront és néha új adag papírt is kell venni. Számold ki mennyiért kell adnod ahhoz, hogy nullán legyél.



Szerintem jobban tennéd ha elkérnéd a vevőid email címét és átküldenél nekik egy ingyenes Pdf formátumban a leírásodat a haltartásról, mellé pedig küldenél nekik akár minden héten, egy aktuális árlistát, melyhez odaírnád, hogy mondjuk péntek délig lehet leadni a rendeléseket. Ez barátibb lenne, és talán bevételed is lenne belőle, ha valaki elkezdené nézegetni a listát és utána vásárolni is akarna belőle valamit.

2015. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Értem én mit akarsz, de nekem meg meggyőződésem, hogy ez nem így működik.


Azt írod, a neten sok hülyeség van. Igaz. Elkeserítően sok.

De ha valaki komolyan gondolja, akkor negyed óra alatt rá lehet találni a profi információkra, úgyhogy ezt a részét hagyjuk is, aki hülye halljon meg.


Térjünk rá a terjedelemre.

A te elved szerint, minél rövidebb, annál jobb, mert az emberek lusták olvasni.

Ez ellen 2 érvem van:

1: Ha valami rövid, az emberek meglátják kézbe fogják, komolytalan 3 oldalnyi (sőt, azt mondod 10 mondat) iromány, az szinte kivétel nélkül alapból egy értéktelen semmiségnek tűnik, amit ingyen szokás osztogatni különböző rendezvényeken, fórumokon, stb.


2 És ez a lényeg!


Az akvarisztika lényege, hogy egy mini, működőképes rendszert hozzunk létre, lekoppintva a természetet.

Ahhoz, hogy megértsük a folyamatokat, összefüggéseket, ok-okozati kapcsolatokat, mivel magával a természettel van dolgunk, gyakorlatilag minden természettudományi szegmensbe bele kell kóstolni.

Nyilván nem teljes körűen, csak ami az akvarisztikát illeti, de bele kell mélyedni a matematikába, a fizikába, a hidrodinamikába, a biológiába, a földrajzba, a kémiába, a biokémiába, a fénytanba, a botanikába, az anatómiába, sőt, akár a csillagászatba is.


És ez a hobbi lényege!!!!!!!!!!!!



Nem lehet 10 mondatban összefoglalni.

10 mondatban le lehet írni, hogy ne nyírjuk ki a halainkat 2 hét alatt.

De aki ezzel megelégszik, az egy igénytelen tuskó gyökér, akinek egyszerűen nem való ez a hobbi.

Azt mondod, az emberek lusták ennyit olvasni?

Azt mondom, 10-ből 8 lehet. Ők bekaphatják, soha a büdös életben nem lesz belőlük akvarista.

10 mondat ide , vagy oda, primitív haltartó szinten elbohóckodhatnak életekkel játszva, de hogy akvaristának nem hívhatják magukat, az is biztos.


De az is biztos, hogy a 10-ből van 2, aki fel bírja fogni ennek az egésznek a lényegét.

Hogy a természet száz millió évek alatt alakította ki a működésének a mechanizmusát, és ami a bolygón létezik, az mind ennek a része.

Az akvarisztika pedig pont azért kivételes hobbi, mert egy röpke emberi élet túl rövid ahhoz, hogy bármikor is unottan gondoljon rá az ember, hogy "már mindent tudok, nem lehet újat mutatni".


Itt nincs megállás, ez egy korlátlanul fejleszthető tudás, nem lehet beleunni, megtanulni, "kivégezni".

És még a legalapvetőbb, legelemibb szinten se lehet megelégedni se 10 mondattal, se 10 oldallal.


Úgyhogy egy 10 oldalas iromány, ami arról szól, amit már a tudomány régebben felfedezett, ebben a témakörben számomra egy fillért nem ér, és mindenki más számára is maximum egy jópofa kedvcsináló lehet.

2015. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

17-esnek:

Alkalmazott vagyok

2015. okt. 8. 20:59
 20/21 A kérdező kommentje:

18:


Köszi a bő kifejtésed.

Komolyan tetszett és igazad van, de én pont annak a 10-ből 8-nak szánom ezt a kis füzetet.


A díszállat boltban, ahol dolgozom is hasonló az arány, vagy még rosszabb.

Te magadból indulsz ki.

Szerintem Te egy napot sem bírnál egy ilyen boltban, mert tépnéd a hajad vagy nyugtatót kellene beszedned.

Nekem is nehéz, de én már megszoktam az emberi hülyeséget.

Figyelj, nem ritka mikor bejönnek, hogy komplett akváriumot akarnak venni halakkal azonnal...

Bohóchalakt akarnak vinni édesvízbe.

Megkérdezik, hogy a korallok vize sós?

alapvető ismeretek hiányában vágnak bele sokan.


Na, ezért találtam ki ezt a kis füzetet.

Ami az árat illeti...nem véletlen kérdeztem itt rá.

500 Ft szerintem belefér. Jó marketing kell hozzá! ;)



Ezeket szerinte dérdekli a biológia és az általad felsorolt dolgok?

2015. okt. 8. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!