Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti milyen fényerőt használtok...

Ti milyen fényerőt használtok az akváriumotokhoz?

Figyelt kérdés
2015. okt. 10. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ablak alá tettem.😊
2015. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ az akvárium méretétől, illetve, hogy milyen növényeket szeretnél bele.

Az első válaszoló remélem csak trollkodott ezzel a válasszal...

2015. okt. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mért? Én is tettem már ablak alá. Nem az ablakba, hanem alá, a földre. Ott árnyékban van. A szemközti ház is árnyékol, alapvetően sincs verőfényes napsütés. A szobanövények közül is csak a fikusz benjamina maradt meg ott, mert az árnyéktűrő. Akváriumban meg pl az anubias és a gömbmoha.
2015. okt. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Durván közepes nálam a fényerő, de ez inkább az üvegmérethez igazított dolog.


Vannak haqos stellars 13 watt lámpák, azok alá 10 literes maximum 15 literes üvegeket teszek.

Vannak 2x18 watt t8 fények, azok alá pont passzol egy 70x30x35 üveg, de lehet kicsit előrébb húzva 70x35x35 is.


A nagyobb akváriumoknál 30 lumen/ liter körüli fényt használok, a közepesekhez 35 lumen/liter körül, a leg kisebbeknél nagyon magas a lumen/liter érték, oda 1 watt/liter vagy fölötte megy, azoknak sok fény kell.


Példa ezen 1,3 watt/liter van, 80lumen/liter co2 és carbo nélkül: [link]

2015. okt. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!